Аналітики: ОПЕК скоротить об'єми видобутку нафти як мінімум на 1 млн бар./день


Аналітики: ОПЕК скоротить об'єми видобутку нафти як мінімум на 1 млн бар./день

В середині грудня Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) збереться на своє чергове засідання. Більшість аналітиків сходяться на думці, що ОПЕК прийме рішення скоротити об'єми видобутку нафти як мінімум на 1 млн бар./день, а деякі аналітики взагалі вважають, що скорочення буде більше – близько 2 млн бар./день.

Про це передає Reuters.

Експерти відзначають, що зараз від картелю потрібні рішучі дії, які змогли б повернути упевненість на ринок і зупинити стрімке здешевлення чорного золота, ціни на яке звалилися, починаючи з середини липня ц.р., вже більш ніж на 100 дол./бар.

Про необхідність рішучих дій з боку ОПЕК говорять і самі країни-експортери. "Світова економіка переживає не самі кращі часи. Зараз від нас чекають рішучих дій", - відзначає глава лівійської National Oil Corp (NOC) Шокрі Ганем.

Проте ухвалити таке непросте рішення може бути нелегко, оскільки до цих пір делегати ОПЕК не можуть прийти до єдиної думки щодо майбутніх об'ємів нафтовидобутку картелю. Якщо Лівія, Іран і Венесуела закликають організацію до рішучих дій, то Саудівська Аравія – найбільший експортер нафти в світі – поки зберігає спокій і практично не коментує те, що відбувається на світовому ринку нафти.

Варто також відзначити, що якщо представники ОПЕК в черговий раз ухвалять рішення зберегти об'єми нафтовидобутку на поточному рівні, світові ціни на нафту продовжать зниження, і при цьому довіра учасників ринку до організації буде втрачена раз і назавжди. "На наступному засіданні необхідно ухвалювати рішення про скорочення об'ємів видобутку. Якщо члени картелю нічого не зроблять, ринок перестане їм довіряти", - говорить аналітик MF Global Роб Лаглін. Вторить експертові і представник PVM Девід Хафтон. За його словами, зараз світовий ринок нафти переживає кризу довіри. "Якщо ОПЕК не ухвалить потрібного рішення, наступного разу, коли вони зберуться на засідання, нафта коштуватиме вже близько 35 дол./бар.

Правда, деякі аналітики запевняють, що цього разу картель прийме вірне рішення, оскільки на засіданні присутні і делегати від країн – експортерів нафти, що не входять до ОПЕК. Зокрема, очікується присутність глав крупних нафтових компаній з РФ. "Якщо картель скоротить об'єми нафтовидобутку, а Росія підтримає це рішення і скоротить об'єми власного нафтовидобутку хоч би на 500 тис. бар./день, чорне золото подорожчає до 75 дол./бар. – рівень, який влаштовує і споживачів, і експортерів", - додає Д.Хафтон.

Нагадаємо, що 29 листопада представники ОПЕК вирішили на якийсь час утриматися від додаткового скорочення власного нафтовидобутку і відкласти розгляд цього питання до своєї наступної наради.

24 жовтня ц.р. у Відні країни ОПЕК домовилися про скорочення з початком листопада нафтовидобутку на 1,5 млн бар./день і встановили для 11 країн картелю (за винятком Іраку і Індонезії) обмежувальну квоту по видобутку нафти 27,308 млн бар./день. Проте зусилля ОПЕК поки не зупинили падіння світових цін на нафту, а, за оцінками незалежних експертів, в листопаді реальне скорочення нафтовидобутку країнами картелю було близько 1,2 млн бар./день замість обіцяних 1,5 млн бар./день.

При цьому 9 грудня ціни на нафтові ф'ючерси продовжили знижуватися. За один день ціни на нафту на біржах впали в середньому на 4% і опустилися до найнижчого рівня з 5 грудня ц.р., проте залишилися при цьому значно вище за відмітку 40 дол./бар.

Для нафтових контрактів найближчого поставного місяця результати торгів на біржах склали: у Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (січень) втратила за день 1 дол. 64 центи (-3,8%) і встановилася на відмітці 42,07 дол./бар. при цінах по операціях за сесію 41,83-44,57 дол./бар.; у Лондоні на InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (січень) опустилася на 1 дол. 89 центів (-4,3%) і встановилася на відмітці 41,53 дол./бар. при цінах по операціях за сесію 41,25-44,17 дол./бар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua