ОПЕК у листопаді скоротила видобуток нафти на 880 тис. барелів на добу, але не дотрималась квоти


ОПЕК у листопаді скоротила видобуток нафти на 880 тис. барелів на добу, але не дотрималась квоти

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) у листопаді скоротила видобуток нафти в порівнянні з жовтнем на 880 тис. барелів на добу (б/д) - до 31,38 млн б/д, повідомляє Platts.

Без урахування Іраку, на який не поширюються виробничі квоти, і Індонезії, що залишає ОПЕК наприкінці року, видобуток картелю минулого місяця впав на 950 тис. б/д і склав 28,16 млн б/д.

Таким чином, 11 країнам ОПЕК необхідно скоротити видобуток ще на 852 тис. б/д для того, щоб дотримуватися рівня квоти, введеного у листопаді - 27,3 млн б/д. Тим часом навіть нова скорочена квота не дозволяє розраховувати на скорочення товарних запасів палива і, відповідно, зростання попиту на нафту, відзначає директор Platts Джон Кінгстон.

Видобуток у Саудівській Аравії в листопаді впав до 8,9 млн б/д у порівнянні з 9,4 б/д у жовтні. Незважаючи на істотне зниження видобутку, країна однаково перевищує свою квоту на 400 тис. б/д.

Кувейт і Саудівська Аравія скоротили видобуток на 100 тис. б/д і 150 тис. б/д відповідно, Нігерію чергові атаки повстанців змусили знизити виробництво на 50 тис. б/д.

В Іраку обсяг видобутку виріс до 2,37 млн б/д, причому не тільки через збільшення експорту, але й через гарний внутрішній попит, відзначає Platts.

Наступна зустріч міністрів країн ОПЕК, на якій знову може бути ухвалено рішення про зниження квот, відбудеться 17 грудня в Алжирі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua