Газпром і Нафтогаз 12 грудня продовжать переговори


Газпром і Нафтогаз 12 грудня продовжать переговори

Російський "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" у п'ятницю продовжать переговори про погашення боргу та укладання контрактів на постачання газу, повідомив журналістам голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Спочатку планувалося, що переговори триватимуть два дні - вівторок і середу.

"Переговори з Україною щодо погашення боргу йдуть непросто. Питання щодо боргу залишається відкритим, як і питання щодо підписання контракту на постачання газу в 2009 році. Сьогодні можна сказати тільки те, що в п'ятницю, на цьому тижні, переговори будуть продовжені", - сказав він.

Зі свого боку голова правління НАК Олег Дубина визнав: "Я вважаю, що основна проблема, що є в нас - це те, що ми винні на сьогоднішній день "Газпрому" за спожитий газ".

"На жаль, ситуація склалася так. Ми потрапили в цю ситуацію не зі своєї волі. Про неї можна довго говорити, з огляду на теплу зиму і те, що можливо дійсно не розрахувалися з накачуванням і за внутрішнє споживання в Україні", - пояснив він.

"Тому на сьогоднішній день ми ведемо переговори з низкою банків, із МВФ, для того, щоб на ці гроші погасити свою заборгованість перед "Газпромом", і все-таки залишаємося на тому, що ми хотіли б бачити з 1 січня 2009 року прямий контракт "Газпром" - "Нафтогаз України", - сказав голова "Нафтогазу".

Тим часом джерело, близьке до переговорів, повідомило Агентству газової інформації (АГІ), що "збирання платежів за газ на внутрішньому ринку України на даний момент становить не менше 80%".

Як повідомлялося, 2 жовтня голови урядів Росії та України підписали меморандум про співробітництво в газовій сфері. Одним із ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом України" з 1 січня 2009 року. При цьому "Газпром" зберігає можливість продавати прямо кінцевим споживачам України 7,5 млрд кубометрів газу на рік.

Документом також підтверджений намір поетапного переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємопогоджувані ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території. Умовою виконання положень меморандуму є повне погашення НАК "Нафтогаз України" всієї наявної заборгованості за поставлений газ.

Наприкінці листопада Дубина домовився з Міллером про те, що "Нафтогаз України" до 1 грудня погасить швейцарському газовому трейдеру RosUkrEnergo заборгованість за газ, поставлений у вересні, і частину заборгованості за газ, поставлений у жовтні, - усього близько $550 млн. Однак українська сторона станом на 2 грудня перерахувала $268,7 млн за вересень.

Як повідомив Агентству газової інформації (АГІ) у вівторок прес-секретар RosUkrEnergo AG Андрій Кнутов, прострочена заборгованість НАК за вересень становить $117 млн, а загальна сума, що підлягає сплаті НАКом RosUkrEnergo до кінця року з урахуванням простроченої заборгованості, пені і поставок газу в грудні більше $3 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua