"Нафтогаз України" і "Газпром" починають черговий раунд переговорів у Москві


"Нафтогаз України" і "Газпром" починають черговий раунд переговорів у Москві

Делегація Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" перебуває в Москві для проведення чергового раунду переговорів з ВАТ "Газпром", повідомило агентству "Інтерфакс" інформоване джерело.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-центрі НАК, делегація на чолі з головою правління компанії Олегом Дубиною планує у вівторок-середу продовжити в Москві консультації щодо проблеми оплати боргу за постачання газу у вересні-жовтні.

У програмі візиту також обговорення питань постачання природного газу в Україну і його транзит через територію країни в Європу в наступному році.

Як повідомлялося, 2 жовтня голови російського та українського урядів підписали меморандум про співробітництво в газовій сфері. Одним із ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом України" з 1 січня 2009 року. При цьому "Газпром" зберігає можливість продавати прямо кінцевим споживачам України 7,5 млрд куб. м газу на рік. Документом також підтверджений намір поетапного переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємопогоджувані ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території. Умовою виконання положень меморандуму є повне погашення НАК "Нафтогаз України" всієї наявної заборгованості за поставлений газ.

Наприкінці листопада Дубина домовився із головою "Газпрому" Олексієм Міллером про те, що "Нафтогаз України" до 1 грудня погасить швейцарському газовому трейдеру RosUkrEnergo заборгованість за газ, поставлений у вересні, і частину заборгованості за газ, поставлений у жовтні, - усього близько $550 млн.

За даними RosUkrEnergo, на 2 грудня НАК перерахувала $268,7 млн і їй необхідно ще заплатити за вересень-листопад $2,195 млрд. Швейцарський газотрейдер також повідомив, що в грудні обсяг поставок "Нафтогазу України" оцінюється в $862,3 млн, які необхідно заплатити до кінця року.

"Газпром", у свою чергу, заявляє, що у випадку несплати боргу, він змушений буде підвищити з 1 січня ціну газу для України з $179,5 за тис. куб. м до $400 за тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua