Financial Times: "Газпром" спробує переконати Єврокомісію, що у можливому припиненні поставок газу буде винна й Україна


Financial Times: "Газпром" спробує переконати Єврокомісію, що у можливому припиненні поставок газу буде винна й Україна

Представники ВАТ "Газпром" у вівторок мають намір зустрітися в Брюсселі із представниками Європейської комісії в метою пояснити, чому російська сторона так налаштована змусити Україну оплатити борги за газ, повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на Financial Times.

У статті британського видання відзначається, що протиріччя між українською і російською стороною в питанні газових поставок загострилися після заяви "Газпрому" про те, що обидві сторони усе ще не наблизилися до підписання угоди. При цьому "Газпром" застерігає Україну "не красти" газ.

Заступник голови "Газпрому" Олександр Медведєв в інтерв'ю Financial Times підкреслив, що переговори з Україною про погашення боргів і майбутніх цін на газ усе ще далекі від досягнення угоди. Він також висловив надію, що це питання буде вирішено до кінця 2008 року.

У статті також нагадали, що непорозуміння між Києвом і Москвою про те, скільки Україна повинна платити за газ, тривають ще 1990-х років. І це вже неодноразово приводило до призупинення поставок газу і різкого збільшення цін у деяких країнах Європейського Союзу.

У російській компанії вважають, що Брюссель може вплинути для вирішення цієї проблеми або його можна буде переконати в тому, що у випадку припинення газових поставок провина буде не тільки на "Газпромі".

Однак керівництво НАК "Нафтогаз України, констатує Financial Times, не змогло в понеділок сказати, як саме буде врегульований борг перед "Газпромом", або коли буде підписана угода про ціну на газ на наступний рік.

Британське видання завершило статтю цитатою вчорашньої заяви "Нафтогаз України" про те, що глобальна фінансова криза і падіння курсу гривні ускладнили його зусилля з погашення боргів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua