Індекси в Європі впали в п'ятницю на 4-5% на даних з безробіття в США і зниженні цін на сировину


Європейські фондові індекси впали в п'ятницю на 4-5% на даних про максимальне за 34 роки скорочення числа робочих місць у США, що підтвердили думку про поглиблення рецесії в американській економіці, повідомляє агентство Bloomberg. Котирування акцій сировинних компаній падають на тлі зниження цін на нафту і метали.

Число робочих місць в американській економіці знизилося в листопаді на 533 тис., що стало максимальним падінням з грудня 1974 року, аналітики очікували скорочення цього показника в середньому на 335 тис. Безробіття в країні виросло в листопаді до 6,7% - максимального рівня з 1993 року.

"Це жахлива цифра, що у черговий раз показує, наскільки все погано, - відзначає управляючий Barclays Stockbrockers у Лондоні Хенк Поттс. - Ризик полягає в тому, що настрой інвесторів стає ще гірше, перспективи фондових ринків не поліпшуються".

Вартість акцій ING впала на 7,7%, Credit Suisse - на 6%, Siemens - на 7%.

Згідно з прогнозом аналітиків Goldman Sachs, європейський фондовий ринок може впасти ще на 20% у короткостроковій перспективі, оскільки інвестори закладають у котирування акцій можливість дефляції.

"Краще залишатися в "захисному" секторі, - говориться в повідомленні експертів. - Початок 2009 року навряд чи принесе зміни".

Згідно з прогнозом ЦБ Німеччини, зниження ВВП країни в 2009 році буде максимальним за 16 років, оскільки глобальний економічний спад негативно позначається на обсягах експорту.

Аналітики Goldman знизили рекомендації для акцій сировинних компаній Європи до "нейтрально" з "вище ринку", відзначивши очікування скорочення інвестиційних планів і дивідендів.

Папери BHP Billiton подешевіли за підсумками торгів на 9,2%, Antofagasta - на 7,1%.

Ціна міді впала в п'ятницю в Лондоні на 6,7% - до 3050 за тонну. Вартість тримісячних ф'ючерсів на метал звалилася за останні сім сесій на 20% на побоюваннях, що скорочення обсягів виробництва гірничодобувними компаніями недостатньо враховує ослаблення попиту з боку Китаю.

Вартість акцій BP знизилася на 6,3%, Shell - на 5,9%, Total - на 8,2%.

Котирування січневих ф'ючерсів на WTI впала в п'ятницю на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) на $1,34 (3,1%) - до $42,33 за барель. У ході торгів ціна опускалася до $42 - мінімуму з 4 січня 2005 року.

Акції TNT NV, однієї з найбільших у Європі компаній, що займаються експрес-доставкою, подешевіли на 6%. Аналітики Deutsche Bank понизили рекомендації для паперів компанії до "продавати" з "тримати", а також скоротили прогнозну ціну її акцій на 20% - до 12 євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua