Gaz de France має намір допомогти Азербайджану у постачаннях газу в Європу


Gaz de France має намір допомогти Азербайджану у постачаннях газу в Європу

Французька Gaz de France-Suez готова надати підтримку Держнафтокомпанії Азербайджану (ДНКАР) у транспортуванні азербайджанського газу в Європу, повідомляє Reuters з посиланням на виконавчого віце-президента GDF Suez Жан-Марі Дожена.

"Ми готові надати підтримку ДНКАР у питаннях транспортування азербайджанського газу в Європу, оскільки це складне питання з технічної точки зору", - заявив Дожен після переговорів у Баку з керівництвом ДНКАР. Інших деталей поки не наводиться.

Азербайджан веде активні переговори з європейськими країнами із приводу початку в 2013 році постачання газу з каспійського родовища Шахденіз із запасами близько 1,2 трлн./ кубометрів газу.

Дожен нагадав, що GDF Suez є провідною в Європі компанією в сфері виробництва газу та електроенергії, і її діяльність поширюється також на країни Америки, Азії і кілька країн СНД.

У листопаді 2008 року ДНКАР схвалила входження GDF Suez в азербайджанський проект Д-222 (Ялама) за рахунок частини частки російської компанії ЛУКОЙЛ - оператора цього проекту.

"Проект Д-222 має велике значення для нас, тому що він поклав початок нашому співробітництву з Азербайджаном", - сказав Дожен. GDF Suez у вересні купила в Лукойла 15 % з 80% частки, ДНКАР у проекті належить 20%.

На Д-222 у цей час іде буріння нової розвідницької свердловини, яке планується завершити в січні 2009 року.

"Якщо фаза розвідки буде успішною, то частка в цьому проекті дозволить GDF Suez збільшити свої запаси приблизно на 35 млн. барелів нафтового еквівалента", - сказано в повідомленні ДНКАР.

Буріння першої розвідсвердловини на Д-222 в 2004-05 роках не виявило вуглеводнів.

У розповсюдженому прес-релізі ДНКАР цитуються також слова голови компанії Ровнага Абдуллаєва про те, що "якщо в GDF Suez будуть привабливі пропозиції, то ми готові їх розглянути".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua