ПФТС підтягла металургію


У результаті цього за підсумками дня індексу ПФТС вдалося відновитися на 1,68% - до рівня 282,99 індексних пункту. Обсяги торгів склали 44,7 млн. грн.

За словами аналітика Foyil Securities Олексія Орлова, зростання було пов'язане, насамперед, з тактичними діями гравців ринку, які зайняли вичікувальну позицію на тлі змішаної динаміки на світових фондових майданчиках. "Український ринок реагує на динаміку основних світових індексів, як правило, з певною затримкою в часі, - підтримує колегу брокер інвестиційної компанії Concorde Capital Настасія Назаренко. - Зростання ринку 3 грудня пояснюється його запізнілою реакцією на позитивні настрої, які ще днем раніше відіграли на глобальних майданчиках, з приводу підтримки центробанками світових економік".

Вже традиційно для цього тижня на ринку майже не було активності, а лідером торгів за кількістю угод стали цінні папери "Азовсталі" (шість угод). При цьому в основному росли котирування компаній гірничо-металургійного комплексу, за якими закривалися короткі угоди у переддень невизначеності четверга: акції "Дніпроспецсталі" злетіли на 10,33%, акції Алчевського металургійного комбінату - на 3,23%, "Азовсталі" - на 1,1%, а Єнакіївського меткомбінату - на 0,71%.

На думку Олексія Орлова, сьогоднішній день обіцяє бути більше активним у зв'язку із цілою низкою запланованих на четвер подій, таких як рішення про зниження базової ставки Європейським центробанком або засідання Верховної Ради. "У той же час дослідницька організація ADP Employer опублікувала дані, згідно з якими американська економіка в листопаді втратила 250 тис. робочих місць, що стало рекордним падінням за сім років. У результаті чого американські фондові індекси почали торги в середу зниженням у районі 2%",- відзначає він.

При цьому, вважає Назаренко, зараз вже сформувалася група іноземних інвесторів, які очікують, що стабілізація ситуації на глобальних ринках наступить у другій половині 2009 р. "При цьому з інших ринків все ще триває потік негативної інформації. І очікується, що чергова порція макропоказників США, які будуть оголошені 5 грудня, також не обрадує ринки", - сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua