Ціна на газ: 170 доларів не торгуючись


Ціна на газ: 170 доларів не торгуючись

Рейтингове агентство "Експерт-Рейтинг" зробило сенсаційний прогноз щодо вартості газу для України. Компанія стверджує, що "Нафтогаз України" може домовитися з російським "Газпромом" про постачання палива в 2009 році за ціною 160-170 доларів за тисячу кубометрів. При тому, що зараз Україна купує газ за 179,5 долара.

Аналітики "Експерт-Рейтингу" обґрунтовують: у наступному році обсяги споживання газу в усім світі будуть падати. На цьому тлі "Газпром" зацікавлений у збереженні обсягів реалізації газу навіть за умови зниження його вартості. Як приклад наводиться Європа: для неї російська компанія вже знизила середню ціну в III кварталі поточного року з 350 доларів до 309,9 долара.

Однак інші експерти не згодні з "Експерт-Рейтингом". За словами керівника Центру енергетичних досліджень Костянтина Бородіна, "Газпром" почне знижувати ціни для країн Євросоюзу тільки в другій половині 2009 року. "При кореляції ціни газу із ціною нафти (вартість газу розраховується на основі вартості нафти) за європейськими контрактами існує відстрочка 9 місяців. Таким чином, різке падіння ціни нафти в ІІІ-IV кварталах цього року відіб'ється на вартості газу тільки в II півріччі 2009 року", - вважає експерт.

"Якщо дисконт для України (знижка для нашої країни в порівнянні з Європою) у наступному році складе 35%, що є справедливим, то ціна газу для України складе на початку року 250-280 доларів за тисячу кубометрів, а в другому півріччі, коли ціни за європейськими контрактами "Газпрому" почнуть опускатися, ми можемо вийти на ціну 2008 року - 179,5 долара за тисячу кубометрів", - говорить Бородін.

У свою чергу радник прем'єра Олександр Гудима переконаний, що інформація про ціну газу на рівні 160-170 доларів поширена з метою дискредитувати уряд. За його словами, опозиція і Секретаріат президента заявляють надто низькі тарифи, щоб потім звинуватити Кабмін у провалі переговорів з Росією щодо газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua