Індекси в США виросли у вівторок слідом за акціями банків і GE, у середу ф'ючерси знижуються


Американські фондові індекси виросли у вівторок після того, як General Electric оголосила про намір зберегти дивіденди, а Федеральна резервна система (ФРС) продовжила дію програми екстреного фінансування, повідомило агентство Bloomberg. У середу ф'ючерси на індекси знижуються в середньому на 0,6%.

Термін дії програми американського ЦБ, що дозволяє банкам залучати кошти по прийнятних ставках в умовах неприступності кредитів на міжбанківському ринку, продовжений до 30 квітня 2009 року. Раніше передбачалося, що вона буде діяти лише до 30 січня.

Підіндекс S&P 500, у розрахунок якого входять папери фінансових компаній, виріс за підсумками торгів на 7,9%. У понеділок падіння цього індикатора склало 17%, ставши максимальним з моменту початку його розрахунку в 1989 році.

Вартість акцій Wells Fargo злетіла на 11% - до $25,89, JP Morgan Chase - на 9,2% - до $28,53, Bank of America - на 12% - до $14,37.

Папери General Electric подорожчали на $2,11 (14%) - до $17,61. Компанія планує виплатити дивіденди в розмірі $1,24 на акцію в 2009 році. Хоча прибуток GE у четвертому кварталі цього року може виявитися близьким до нижньої межі прогнозу компанії, вжиті нею заходи для підтримки фінансового підрозділу дозволять зберегти виплату дивідендів, говориться в повідомленні компанії.

GE обіцяє виплатити дивіденди, у той час як вже 91 американська компанія з числа найбільших, що мають листинг на американських біржах, у листопаді оголосила про скорочення або повне припинення виплат. Серед них Citigroup Inc., Genworth Financial Inc. і New York Times Co., їхнє число є максимальним з травня 1958 року, свідчать дані Standard & Poor's.

Ціна акцій General Motors виросла за підсумками торгів на 5,7% - до $4,85, Ford - на 5,9% - до $2,7.

"Велика трійка" американських автовиробників представила в Конгрес пропозиції з надання термінової фінансової допомоги на загальну суму $34 млрд, які передбачають реорганізацію і консолідацію компаній, що переживають кризу.

GM повідомила у своїй заявці, що для продовження роботи має потребу в $4 млрд державних кредитів ще до кінця року. У цілому найбільший американський автовиробник хотів би одержати $18 млрд, що на $6 млрд більше, ніж компанія просила всього два тижні тому.

Chrysler повідомив, що має потребу в $7 млрд, причому вони також потрібні ще до Нового року. Ford Motor Co. надав у Конгрес США свій план відновлення бізнесу і запит на $9 млрд, повідомивши, однак, що, можливо, реально ці гроші їм не будуть використані.

Котирування акцій енергетичних компаній виросли у вівторок, навіть, незважаючи на зниження цін на нафту до мінімального за три роки рівня - $46,96 за барель. Папери Exxon подорожчали на $3,3 - до $77,61.

Індекс S&P 500 Energy піднявся на 3,7%. Коефіцієнт відношення вартості акцій компаній цього сектора до їхніх прибутків становить 6,29, що лише ненабагато вище мінімуму з 1995 року, зафіксованого минулого тижня - 5,63.

"Ми бачимо котирування, який дійсно не було протягом декількох десятиліть", - відзначає портфельний управляючий Brazos Capital Management LP у Далласі Майк Аллокко.

Індекс Dow Jones Industrial Average виріс до закриття ринку у вівторок на 270 пунктів (3,31%) - до 8419,09.

Standard & Poor's 500 піднявся на 32,6 пункту (3,99%), склавши 848,81.

Значення індексу Nasdaq Composite збільшилося на 51,73 пункту (3,7%) - до 1449,8.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua