Фондовий ринок сподівається на дно


Протягом торговельної сесії понеділка ринок демонстрував чітко виражену негативну динаміку при малій активності торгів. За підсумками дня індекс ПФТС упав на 2,62% - до рівня 282,05 індексних пункту, причому обсяги торгів були досить низькими й склали 8604,39 тис. грн.

За словами фінансового аналітика компанії "Альфа-капітал Україна" Дениса Шаврука, у понеділок на тлі відсутності рейтингових угод обсяги торгів на ПФТС знову повернулися до мінімальних значень. При цьому реальні угоди відбувалися лише з акціями Алчевського меткомбінату і "Центренерго". У той же час, відзначає експерт, катастрофічного падіння котирувань не спостерігалося, особливо на тлі зростання ринку в листопаді.

"Тиск на металургійний сектор у понеділок чинив як факт падіння світових цін на сировину, так і негативна звітність представників сектора", - вважає фахівець аналітичного департаменту ІК "Фінаста" Олена Злобіна.

Крім Алчевського меткомбінату подешевіли акції Єнакіївського меткомбінату (-0,5%). Також популярністю користувалися папери "Укрнафти", "Кримсоди" і "Мотор Січі". Серед аутсайдерів опинилися й енергогенеруючі компанії, включаючи "Центренерго" (-3,11%) і "Західенерго" (-3,66%).

Як відзначила секторний аналітик компанії "ТЕКТ Ессет Менеджмент" Тамара Манукьян, поточна ситуація в першу чергу пов'язана з негативним тлом новин на світових торговельних майданчиках. "Котирування ф'ючерсів на американські індекси падали чекаючи слабких статданих з економіки США: згідно з прогнозом експертів, індекс активності у виробничій сфері ISM Manufacturing опуститься в листопаді до 37 пунктів (мінімум з липня 1980 р.) у порівнянні з 38,9 пункту в жовтні, - пояснила Манукьян. - При цьому значення індикатора нижче оцінки 50 пунктів означає зниження ділової активності".

Трейдер ІК Phoenix Capital Олена Дегрик вважає, що гравці орієнтуються на азіатські майданчики, де торги в основному закрилися в "червоній зоні". "При цьому зведений MSCI Asia Pacific знизився на 0,5%, а японський Nikkei 225 звалився на 1,35% - на словах міністра економіки країни Каору Йосано про те, що пропонована програма стимулювання економіки навряд чи буде успішною. Таким чином, п'ятничне зростання американських фондових індексів залишилося непоміченим", - підкреслила Дегрик.

Російський фондовий ринок також падав, через зниження цін на нафту, викликаного рішенням ОПЕК не міняти квоти на видобуток сировини.

Втім, на думку аналітиків, при відсутності важливих макроекономічних даних із Заходу українські інвестори будуть орієнтуватися на внутрішні новини. "Технічна картина залишається колишньою, причому надмірно низькі обсяги торгів, зафіксовані в понеділок, свідчать про те, що учасники ринку не квапляться відкривати позиції, оскільки перспективи фондового ринку залишаються неясними", - говорить Олена Злобіна.

У той же час, на думку Дениса Шаврука, жовтень обіцяє стати тим місяцем, коли український ринок досяг дна падіння котирувань. "Хоча торги в грудні обіцяють носити в основному технічний характер, як й у листопаді, очікування перелому тренда і продовження зростання індексу ПФТС серед гравців стають все сильніше", - вважає фінансовий аналітик компанії "Альфа-капітал Україна".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua