Різке зниження процентних ставок у Європі занепокоїло інвесторів


Різке зниження процентних ставок у Європі занепокоїло інвесторів

Європейські фондові індекси в четвер обвалилися незважаючи на зниження ключових процентних ставок у єврозоні та Великобританії, повідомляє Bloomberg.

Інвестори розцінили рішення ЄЦБ і Банку Англії як визнання жалюгідного стану економіки цих регіонів.

Британський FTSE 100 впав на 258,32 пункту, або на 5,7%, до 4272,41 пункту. Німецький індекс DAX Xetra 30 впав на 353,30 пункту, або на 6,84%, до 4813,57 пункту. Французький CAC 40 закрився зниженням на 230,86 пункту, або на 6,38%, на позначці 3387,25 пункту. Зведений загальноєвропейський індекс Dow Jones Stoxx 600 втратив 12,65 пункту, або 5,55%, до 215,46 пункту.

Європейські фондові індекси в четвер 6 листопада відкрилися зниженням слідом за США та Азією і на тлі слабкої фінансової звітності кількох провідних компаній.

Занепокоєння із приводу перспектив глобальної економіки затьмарило оптимізм, викликаний перемогою Барака Обами на президентських виборах у США. Ці побоювання були підкріплені даними про скорочення чиста робочих місць та ослаблення активності в секторі послуг у США і зниження цін на будинки у Великобританії, а також фінансовою звітністю найбільшого виробника мережевого обладнання Cisco Systems Inc і виробника спортивного одягу та аксесуарів Adidas.

Банк Англії в четвер несподівано різко знизив облікову ставку на 150 базисних пункту з 4,5% до до 3% річних. Британський центробанк мотивував своє рішення значним зниженням інфляційних очікувань і дуже істотними погіршенням прогнозу економічної активності як усередині країни, так і за її межами. У жовтні голова Банку Англії Мервін Кінг сказав, що економіка Великобританії, імовірно, вступає в рецесію. Аналітики очікували значного зниження ставки, хоча й розходилися в оцінках того, наскільки сильним воно буде.

Національний банк Швейцарії знизив сьогодні, 6 листопада дисконтну ставку на 0,5% до 2%. Це лише друге зниження ставки з березня 2003 р.

Голова Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше очікує уповільнення темпів інфляції в найближчі місяці і відзначає надзвичайно високий рівень економічної невизначеності. "Очікується, що темпи інфляції продовжать сповільнюватися в найближчі місяці", - сказав Тріше на прес-конференції за підсумками засідання керуючої ради ЄЦБ, під час якого було ухвалено рішення про зниження дисконтної ставки з 3,75% до 3,25% річних. У той же час, голова ЄЦБ відзначив, що цінові ризики не зникли повністю, і повідомив, що європейський ЦБ обговорював можливість зниження ставки на 75 базисних пунктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua