Експерт: Українському фондовому ринку ще є куди падати


Експерт: Українському фондовому ринку ще є куди падати

Незважаючи на значне падіння індексу ПФТС із початку року, акції українських компаній дотепер торгуються із премією відносно російських і східноєвропейських конкурентів, що свідчить про їхню відносну дорожнечу.

У цьому сенсі є подальший потенціал для зниження їхньої ціни. Таку думку РБК-Україна висловив аналітик інвестиційної компанії Foyil Securities Олексій Орлов.

Експерт вважає, що падінню може посприяти і публікація фінансової звітності компаній за 2008 р., у якій знайде відбиття подорожчання вартості кредитного ресурсу та обвал цін на сировинних ринках, особливо на ринку сталі, від продажу якої Україна одержує до 40% припливу іноземної валюти.

Разом з тим він підкреслив, що на сьогоднішній день український фондовий ринок не є надійним механізмом визначення вартості активів. "На нашу думку, реальна вартість акцій на ринку набагато нижча, тому що продати цінні папери за ринковою ціною неможливо за відсутності попиту на них", - відзначив експерт.

Кардинальна зміна ситуації, на думку О.Орлова, відбудеться не раніше, ніж стабілізується ситуація на світових фондових ринках. При цьому інвестори будуть цікавитися в основному якісними українськими активами. "Певний попит з'явиться на акції вертикально інтегрованих сталеливарних заводів ("Азовсталь", "Арселорміттал Кривий Ріг"), як тільки ціна сталі на зовнішніх ринках стабілізується, а попит на цю продукцію зросте. Ми очікуємо, що це трапиться в першій половині наступного року", - прогнозує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua