Експерти: Західні банки можуть отримати хороший прибуток від продажу цінних паперів


Експерти: Західні банки можуть отримати хороший прибуток від продажу цінних паперів

Одним з найбільш прибуткових джерел доходу великих американських банків впродовж тривалого часу була торгівля на фондових біржах.

Причому експерти відзначають, що в IV кварталі цінні папери можуть залишитися єдиним джерелом доходу для J.P.Morgan Chase & Co, Morgan Stanley і Merrill Lynch & Co, передає Reuters.

Проте, ті банки, які не поклопоталися про те, щоб укріпити свої позиції на світових біржах, зокрема Goldman Sachs і Citigroup, можуть зіткнутися з низкою проблем поточного кварталу, додають учасники ринку.

"У жовтні був величезний розпродаж практично на всіх світових ринках. Думаю, від цього постраждали багато трейдерів", - говорить банківський аналітик Sandler O'Neill Джефф Харте. При цьому експерти додають, що зараз банкам, які і так зазнали величезних збитків внаслідок кредитної кризи, як ніколи потрібний прибуток від продажу цінних паперів. "Зараз цінні папери можуть принести непоганий прибуток. Проте, я б зробив ставку на торгівлю дериватами", - поділився аналітик Sanford C. Bernstein & Co Бред Хинтц.

Варто відзначити, що світові ринки акцій останнім часом характеризуються підвищеною волатильністю: за один день вони можуть підрости на 10%, щоб наступного впасти на 15%. Так, за період з кінця липня по кінець вересня індекс Standard & Poor's 500 (S&P 500) втратив близько 9%. При цьому індекс волатильності VIX виріс за цей же період на 40% і додав ще 40% цього місяця.

Деякі банки, мабуть, були готові до таких різких коливань котирувань акцій. Наприклад, прибуток J.P.Morgan від торгівлі акціями виріс за підсумками III кварталу на 35% - до 1,7 млрд дол. При цьому прибуток Morgan Stanley від торгівлі цінними паперами збільшився за цей же період на 42%, а Merrill Lynch заробив на торгівлі дериватами 14%. Проте, далеко не всім вдалося правильно вгадати тенденцію на світовому ринку акцій. Так, прибуток Citigroup від торгівлі акціями знизився за підсумками III кварталу на 54%.

Щоправда, багато аналітиків відзначають, що все може змінитися вже до кінця року. І навіть банки, які поки досить успішно торгують цінними паперами і дериватами, можуть зазнати збитків за підсумками IV кварталу. "Жовтень був дуже непростим місяцем, і умови для торгівлі цінними паперами були не найкращі", - додає Джефф Харте.

Криза також завдала удару по ринках більшості країн, що розвиваються. Все б нічого, але західні банки впродовж останніх 10 років активно нарощували свою присутність на ринках, що розвиваються, і тепер різке уповільнення темпів зростання економіки в державах Азії і Східної Європи веде до різкого скорочення прибутку американських і європейських банків. Так, світовий індекс ринків акцій MSCI втратив з початку року вже більше 50%, а індекс ринків, що розвиваються, взагалі досяг недавно чотирирічного мінімуму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування