Ющенко вважає, що ситуація з ПІБом не пов'язана зі світовою фінансовою кризою


Ющенко вважає, що ситуація з ПІБом не пов'язана зі світовою фінансовою кризою

Причини, що спричинили ситуацію, у якій опинився Промінвестбанк (ПІБ, Київ), носять внутрішньоукраїнський характер і їх не можна пов'язувати зі світовою фінансовою кризою, вважає президент України Віктор Ющенко.

"Це не та проблема, яку можна пов'язувати зі світовою фінансовою кризою. Це - проблема внутрішнього характеру", - сказав президент під час спільної із президентом Польщі Лехом Качинським прес-конференції в Донецьку в середу.

Він нагадав, що з лютого на ПІБ методично проводили рейдерські атаки, які почалися з Донецька. Ці атаки крок за кроком дестабілізували ситуацію в банку.

Президент нагадав, що в цей час Національний банк взяв під своє управління ПІБ. "Цим він (НБУ) хотів сказати, що держава переводить на себе відповідальність і відносини як з фізичними, юридичними особами, так і з обслуговування активів", - підкреслив президент.

За словами Ющенка, Промінвестбанк - "це банк, далеко не найгірший в Україні. Це банк, що завжди проводив консервативну політику (...), має здорові активи і здорові пасиви".

ЗАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промінвестбанк) засновано в 1992 році. За даними Нацбанку України, на 1 липня 2008 року за розміром загальних активів (27,539 млрд грн або 3,94% сукупних активів банківської системи) Промінвестбанк посідав шосте місце серед 178 банків, що діяли в країні.

У вересні-2008 Промінвестбанк заявив про рейдерську атаку на нього, у результаті якої вкладники банку стали масово вилучати кошти із кредитно-фінансової установи. НБУ вирішив підтримати ПІБ: наприкінці вересня банку відкрита річна кредитна лінія в розмірі 5 млрд грн, а вже 7 жовтня НБУ ввів тимчасову адміністрацію в Промінвестбанку.

Рада національної безпеки та оборони України 20 жовтня доручила уряду і Нацбанку протягом двох тижнів вжити негайних заходів із поновлення діяльності Промінвестбанку, розглянувши можливість використання, якщо буде потреба, коштів державного бюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua