Дослідження: Обрання Обами президентом США дасть фондовому ринку вищі шанси на зростання


Дослідження: Обрання Обами президентом США дасть фондовому ринку вищі шанси на зростання

Шанси американського фондового ринку на підйом у наступному році є більш високими в тому випадку, якщо посаду президента США займе Барак Обама, а не Джон Маккейн, повідомляє агентство Bloomberg. Такі висновки були зроблені з оцінки руху ринків після президентських виборів у США за період з 1900 року по теперішній час.

З 1900 року індекс Dow Jones Industrial піднімався в середньому на 9,8% протягом 12 місяців після того, як перемогу в президентських виборах брали представники демократичної партії США. За зазначений період демократи займали цю посаду сім разів. Лише двічі було зафіксовано зниження ринків - після перемоги Вудроу Уілсона в 1912 році і Джиммі Картера в 1976 році.

У той же час падіння індексу становило в середньому 2,5% після приходу в Білий дім представників республіканців. Спад ринків був зафіксований п'ять разів з 10 випадків перемоги республіканців за зазначений період.

"Це іронія, оскільки багато хто вважає, що ринок краще почуває себе при республіканцях, а не при демократах, а дійсність показує зворотне, - відзначає головний інвестиційний директор Fort Washington Invetment Advisors Нік Сарген. - Є загальноприйнятна точка зору, а є й факти".

Хто б не виграв президентські вибори, які пройдуть у США на наступному тижні, демократ Барак Обама або республіканець Джон Маккейн, від попереднього президента йому дістанеться економіка, що перебуває в умовах найгіршої із часів Великої депресії фінансової кризи, а також дефіцит бюджету, що може вперше перевищити $1 трлн, і фондові ринки, що демонструють максимальне падіння з 30-х років.

Dow Jones Industrial Average втратив уже 32% з початку цього року.

Підйом фондових ринків при приході до влади демократів, які, на думку інвесторів, підтримують підвищення податків і жорсткість регулятивних заходів, обумовлений тим, що вони традиційно пом'якшують політику, вважає інвестор-мільярдер Кеннет Фішер, що є головним виконавчим директором Fisher Investments Inc.

У той же час республіканці звичайно не можуть стримати своїх обіцянок, що стосується скорочення складу уряду, невтручання в економічну політику і зниження податків, відзначає К.Фішер.

"Демократи зовсім не такі погані, як думають деякі, - говорить він. - Республіканці ж не такі гарні, як хотілося б думати".

Збільшення прозорості фінансових ринків за рахунок більш жорсткого контролю та регулювання, за яке завжди виступають демократи, також підтримує довіру інвесторів, вважає колишній голова Комісії цінних паперів і бірж (SEC) Артур Левіт.

За вісім років роботи демократа Біла Клінтона на посаді президента США Dow Jones потроївся, що стало найбільш значним підйомом індексу при одному президенті з початку 20 століття.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua