Експерти прогнозують зростання проблемних кредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти прогнозують зростання проблемних кредитів

Кредит&Депозит
1599
Експерти прогнозують збільшення частки проблемних кредитів у загальній масі кредитів, незважаючи на різке зниження обсягів кредитування.
На зниження ризику неповернення кредитів працює посилення співробітництва банків з бюро кредитних історій, але цього фактору недостатньо, щоб згладити всі проблеми, відзначає видання.
Тільки за два перші тижні жовтня Міжнародне бюро кредитних історій одержало близько 28 тисяч запитів від фінансових установ, що бажають одержати інформацію про своїх майбутніх позичальників (у серпні таких запитів за півмісяця було близько 20 тисяч). Про це "Коментарям" повідомив директор з розвитку бізнесу ЗАТ "Міжнародне бюро кредитних історій" Олег Кальченко.
Криза ліквідності змушує банки посилювати умови кредитування і більш виважено підходити до відбору позичальників, ніж, на думку експерта, і пояснюється нинішнє тісне спілкування банків із кредитними бюро.
Разом з тим, як вважає Кальченко, частка проблемних кредитів у портфелях банків однаково буде збільшуватися через вплив інших серйозних факторів. Масові скорочення персоналу і зменшення зарплат можуть підірвати платоспроможність позичальників. У результаті, частина з них не зможе вчасно та у повному обсязі виконувати свої фінансові зобов'язання перед банком. Крім того, навантаження на позичальників збільшили і самі банки, які почали піднімати процентні ставки не тільки по нових, але й по раніше виданих кредитах.
На думку Кальченка, кількість прострочень і певне збільшення проблемної заборгованості буде спостерігатися навіть по таких "благополучних" банківських продуктах як іпотечні кредити та автокредитування, тоді як дотепер найбільш ризикованими для банків були кредити готівкою і споживчі позики через торговельні мережі.
11,49% всіх договорів, що перебувають у базі даних Міжнародного бюро кредитних історій, мають прострочення по тілу кредиту, і 12,68% - прострочення по процентних платежах. У порівнянні з попереднім місяцем рівень прострочень збільшився приблизно на 1,5%, що і наштовхує на вищенаведені висновки, відзначив експерт.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас