0 800 307 555
0 800 307 555

Великі банки виявлятимуть “поганих” боржників


Приватбанк, Укрексімбанк та Ощадбанк, що входять до вісімки найбільших банків, приєдналися до системи Національного банку з обліку боржників, що мають прострочену заборгованість за позиками. Про це повідомила прес-служба НБУ, передають Українські Новини.

У повідомленні сказано, що зараз у цій системі працюють шість із восьми найбільших українських банків — крім Приватбанку, Укрексимбанку та Ощадбанку, в системі вже кілька місяців працюють "Аваль" Укрсоцбанк та Промінвестбанк. Усього за даними НБУ, інформацією про поганих боржників обмінюються 116 банків. У тому числі до системи увійшли великі банки "БІГ Енергія", ING Bank (Україна), Перший український міжнародний банк та Кредит Банк (Україна).

Нагадаємо: у червні НБУ дозволив підключатися до цієї системи філіям банків — зараз, за даними НБУ, до системи підключилася 291 філія. За даними Нацбанку, загальний обсяг даних про кредити, внесений банками до системи обліку "поганих" боржників, становить 768 млн. грн. При цьому, за даними Нацбанку, частка проблемних кредитів у портфелі банків на 1 липня становила 5,6 %, або 2,09 млрд. грн. За січень-червень кредитний портфель банків збільшився 17,14 %, або 5,4703 млрд. гривень, до 37,3773 млрд. гривень.

Національний банк запустив свою систему обліку "поганих" боржників у жовтні 2001 року. Банки-учасники повинні регулярно надавати НБУ інформацію про своїх боржників, що мають прострочену заборгованість.

У квітні НБУ закликав комерційні банки скоріше приєднатися до системи обліку "поганих" боржників, обіцяючи опублікувати у пресі список тих з них, які не захочуть підключитися до системи, назвавши їхню кредитну політику непрозорою та посилити контроль за їхньою діяльністю.

Банки зможуть користуватися системою безкоштовно протягом року до визначення НБУ вартості цих послуг. Раніше Асоціація українських банків (АУБ) заявила про те, що вважає неефективною систему НБУ і має намір створити власну базу даних із проблемних боржників банків. В Україні діє 153 комерційних банки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua