Експерт: Тільки зниження ФРС облікової ставки може ненадовго заспокоїти фондові ринки


Експерт: Тільки зниження ФРС облікової ставки може ненадовго заспокоїти фондові ринки

Зараз єдине, що може хоч ненадовго заспокоїти фондові ринки в усім світі - зниження ставки Федеральною резервною системою США. Таку думку висловила аналітик інвестиційної групи "АРТ-Капітал" Дар’я Терещук.

Вона відзначила, що можливе зниження ставки наприкінці жовтня, на думку голови ФРС США Бена Бернанке, є вимушеним заходом. За словами Д.Терещук, "перша половина поточного тижня для українського фондового ринку почалася в чорних, а точніше червоних тонах". За два дні індекс ПФТС упав на 14,7%, легко подолавши черговий психологічний рівень підтримки 350 пунктів.

Як вважає аналітик, така ситуація не дивна, з огляду на швидкість обвалу світових фондових майданчиків. Вона нагадала, що напередодні ринок США закрився в різко негативній зоні після заяви Б.Бернанке про зростаючі ризики уповільнення економічного зростання. Зниження основних американських фондових індексів на минулій торговельній сесії в середньому склало 5,5%. На заяву Б.Бернанке бурхливо відреагували й інші світові фондові біржі. Аналітик відзначила також, що на ринках, що розвиваються, останнім часом все частіше удаються до практики припинення торгів. Зокрема, сьогодні торги були припинені і на ПФТС до кінця торговельної сесії, що в теперішніх умовах цілком обґрунтовано.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua