Фондові ринки Азії пережили "чорну середу", обвал викликаний загрозою подальшого колапсу банків


Фондові ринки Азії пережили "чорну середу", обвал викликаний загрозою подальшого колапсу банків

Азіатські фондові ринки обрушилися в середу на побоюваннях подальшого колапсу фінансової системи і різкого зниження обсягів експорту на тлі уповільнення економічного зростання, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений індекс регіону MSCI Asia Pacific обвалився на 7,3% - до 91,54 пункту. Японський Nikkei 225 Average втратив за підсумками дня 9,4%, завершивши торги із найбільш різким падінням з жовтня 1987 року.

Гонконгський Hang Seng опустився на 7,6% після того, як регулятори знизили базову ставку з 3,5% до 2,5% у спробі стримати наростання кризи. Австралійський індекс S&P/ASX 200 упав на 5% після оголошення про те, що темпи падіння рівня споживчої довіри у вересні були найшвидшими за 2 роки. Торги в Індонезії були закриті після обвалу індексу на 10%.

Зусилля урядів і центробанків щодо подолання фінансової кризи поки не дали відчутного результату і не заспокоїли ринки, які очікують подальшого колапсу кредитно-фінансових установ.

"Це капітуляція. Ніхто не може сказати, коли ж ми досягнемо дна. Купуючи активи сьогодні, ви можете завтра втратити ще 10%", - заявив керуючий фонду BlackRock Inc. Масафумі Осіден.

За останніми оцінками Міжнародного валютного фонду, збитки по кредитах і сек’юритизованих активах США перевищать $1,4 трлн. Два тижні тому ці збитки оцінювалися в $1,3 трлн. МВФ також скоротив прогноз зростання світової економіки на наступний рік з 3,7% до 3%.

"Всі показники зараз свідчать про глобальну рецесію, - стверджує головний інвестиційний директор з UOB-OSK Management Джейсон Чон. - Інвесторам просто ніде рятувати кошти від знецінювання".

Котирування акцій Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. упали на 5,9% після того, як МВФ оголосив, що банкам буде потрібно залучити $675 млрд протягом декількох років. Загальна сума збитків і списань із початку 2007 року перевищила $586 млрд, за цей же період банкам удалося залучити всього $433 млрд нового капіталу. Тим фінансовим компаніям, активи яких швидко втрачають ліквідність, потрібно залучати кошти як із приватних, так і з державних джерел, говориться в доповіді фонду.

Котирування акцій найбільшого банку Австралії National Australia Bank Ltd. упали на 6,4%.

Ринкова капіталізація автовиробників регіону, орієнтованих, в основному, на експорт, продовжує знижуватися в очікуванні подальшого скорочення споживчого попиту: Toyota втратила 12% вартості, Honda Motor - 10%, котирування провідного японського виробника легких вантажних автомобілів Isuzu Motors обвалилися на 14%.

Банк UBS AG знизив оцінку зростання продажів японських компаній з 5% до 2% у зв'язку із загальним уповільненням економічного зростання. Goldman, Sachs & Co. зменшила прогноз приросту ВВП у Японії на наступний рік з 1,3% до 0,5%.

Азіатський індекс сировинних компаній MSCI Asia Pacific Materials обрушився в середу на 9,6%, продемонструвавши максимальне падіння з 1995 року, коли агентство Bloomberg почало відслідковувати цей показник.

Ціна паперів австралійської Alumina Ltd. обвалилася на 16% після того, як найбільший американський виробник алюмінію Alcoa Inc. повідомив про більш значне скорочення прибутку, ніж очікувалося. Aluminum Corp. of China Ltd. втратила на цих новинах у середу 13% вартості.

Котирування паперів видобувних компаній знижуються на тлі падіння цін на сировинні товари, викликаного побоюваннями скорочення попиту. Акції найбільшої гірничодобувної компанії світу BHP Billiton Ltd. подешевшали на 5,7%, папери Rio Tinto Group - на 7,6%.

Папери китайської компанії Cnook Ltd., що веде видобуток нафти на шельфі, втратили в ціні 15%, тому що ф'ючерси на нафту впали під час торгів після закриття біржі в Нью-Йорку на 3,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua