Ринок російських акцій проторгував півгодини, після чого біржі були закриті ФСФР до п'ятниці через обвал


Ринок російських акцій проторгував півгодини, після чого біржі були закриті ФСФР до п'ятниці через обвал

Російський ринок акцій відкрився в середу обвальним падінням цін всіх blue chips слідом за світовими фондовими майданчиками і нафтою, торги тривали трохи більше півгодини, після чого ФСФР закрила біржі до п'ятниці.

Торги були зупинені ФСФР Росії об 11:05.

До цього часу індекси впали до рівнів початку літа 2005р: індекс РТС упав до 761,63 пункту (-11,25%), індекс ММВБ - до 637,87 пункту (-14,35%). Падіння цін фішок склало 8-18%.

Подешевшали всі ліквідні папери: "Газпром" (-16,4% на ФБ ММВБ), ВТБ (-13,3%), "ЛУКОЙЛ" (-15,4%), "Норнікель" (-12,6%), "Роснафта" (-14,8%), Ощадбанк Росії (-17,8%), "Татнафта" (-8,4%), "Сургутнафтогаз" (-15,5%), "Полюс Золото" (-10,2%), "Газпром нафта" (+17,4%).

У світі різко погіршилися настрої через збільшення побоювань подальшого розростання фінансової кризи (напередодні істотно знизилися практично всі фондові індекси в США, тенденція до зниження панує в середу і на азіатських фондових майданчиках, також дешевшає нафта). На внутрішньому ринку зберігається дефіцит вільних рублевих коштів у банківському секторі, що виливається в збільшення процентних ставок МБК.

Європейський ринок відкрився в середу падінням індексів у середньому на 3%, також негативна динаміка збереглася в секторі американських фондових ф'ючерсів (контракт на індекс S&P 500 упав на 1,7%). Нафта WTI упала на $2,76 - до $87,3 за барель, на падінні попиту на паливо в розвинених країнах.

Попит на автомобільний бензин у США, за оцінкою компанії MasterCard, минулого тижня скоротився на 9,5%. Аналітики прогнозують падіння витрати палива в розвинених країнах у зв'язку з економічною кризою на 3-4%.

У секторі ADR на російські акції в Лондоні падіння цін до моменту зупинки торгів у середу на російських біржах досягло 12-21%, тобто вартість розписок упала нижче цінових рівнів у РТС. Тим часом, уже через годину-півтори ціни ADR почали виправлятися і папери відіграли невелику дещицю падіння.

Американські фондові індекси впали за підсумками торгів у вівторок, нівелювавши збільшення котирувань на початку торговельної сесії, на побоюваннях нестачі коштів у фінансових компаній через поглиблення кредитної кризи. Значення індексу Standard & Poor's 500 за підсумками торгів у вівторок упало нижче 1000 пунктів уперше з 2003 року.

Котирування цінних паперів Bank of America Corp. упали на 26%. Рада директорів банку вирішила скоротити дивіденди за IV квартал удвічі, а також оголосила про майбутнє розміщення додаткових акцій на суму $10 млрд. Папери Merrill Lynch & Co., купленого Bank of America, подешевшали на 26%, що є найдужчим падінням котирувань акцій банку з жовтня 1987 року. Ціна акцій JPMorgan Chase & Co. знизилася на 11%, KeyCorp - на 10%.

Котирування акцій Morgan Stanley впали на 25% через чутки, що угода між банком і Mitsubishi UFJ Financial може не відбутися. Як повідомлялося 22 вересня, найбільший за розміром активів японський банк Mitsubishi UFJ Financial Group домовився про покупку 20% Morgan Stanley.

Акції General Motors Corp. упали в ціні на 11% - до $7,56, найнижчого показника з п'ятидесятих років. Європейський підрозділ компанії планує зниження виробництва автомобілів через падіння попиту, викликаного кризою кредитного ринку.

Вартість паперу Ford Motor Co., другого за розміром автомобілебудівного концерну США, впала на 21% - до $2,92.

Фондові індекси Азії впали в середу на побоюваннях, що кредитна криза приведе до колапсу фінансової системи, які лише підсилює опублікована у вівторок доповідь МВФ. Японський фондовий індекс Nikkei 225 Stock Average обвалився в середу більш ніж на 9% через очікування уповільнення економічного зростання, зниження прибутків компаній, падіння експорту. Темпи зниження другого фондового індексу Японії Topix за 5 останніх торговельних днів також стали рекордними з обвалення ринку в 1987 році. Торги в Індонезії були припинені на невизначений термін після падіння індексу більш ніж на 10%.

Міжнародний валютний фонд оголосив, що фінансовим компаніям по усім світі буде потрібно $675 млрд свіжих уливань. В опублікованій у вівторок доповіді МВФ, присвяченій питанням глобальної фінансової стабільності, відзначається, що ставки міжбанківського кредитування в розвинених економіках залишаються стійко високими із часу початку кризи у вересні 2007 року - незважаючи на те, що центральні банки вживають безпрецедентних заходів для пом'якшення умов кредитування.

За новими оцінками МВФ, збитки, пов'язані із заборгованістю і сек’юритизованими активами США, перевищать $1,4 трлн. Два тижні тому обсяг таких збитків оцінювався в $1,3 трлн. МВФ також скоротив прогноз економічного зростання на наступний рік з 3,7% до 3%.

У другому і третьому ешелонах на ФБ ММВБ у середу сильніше від інших упали акції "Аптечної мережі 36,6" (-26%), "Белона" (-25,9%), банку "Відродження" (-24%), АФК "Система" (-23,1%), ТГК-5 (-22,5%), "Сибіртелекому" (-21 %), "АвтоВАЗа" (-20,4%).

Сумарний обсяг торгів на класичному ринку акцій РТС у середу склав $2,239 млн, обсяг угод з акціями на ФБ ММВБ досяг 3,43 млрд рублів (лідер - "Газпром" - 1,544 млрд рублів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua