Вся нафтова галузь РФ оцінюється ринком дешевше, ніж одна Petrobras


Вся нафтова галузь РФ оцінюється ринком дешевше, ніж одна Petrobras

Аналітики інвестиційної компанії (ІК) "Трійка Діалог" звертають увагу інвесторів на те, що після масових продажів, що спостерігалися на російському ринку в понеділок, всі публічні компанії вітчизняної нафтової галузі, включаючи трубопровідну систему ВАТ "Транснафта", оцінюються ринком лише в $118 млрд.

Як говориться в огляді ІК, якщо до $118 млрд додати оцінку ВАТ "НОВАТЕК", вийде сума $128 млрд, що приблизно відповідає поточній ринковій капіталізації бразильської нафтової держкорпорації Petrobras.

Тим часом, за оцінками експертів "Трійки Діалог", сукупний чистий прибуток найбільших нафтовидобувних компаній Росії разом з "Новатеком" за підсумками 2008 року повинен скласти трохи більше $51 млрд, у той час як консенсус-прогноз аналогічного показника для Petrobras становить близько $19 млрд.

Не менш дивним, на думку аналітиків, є й той факт, що російська газодобувна галузь (ВАТ "Газпром" і ВАТ "НОВАТЕК") також оцінений нижче, ніж Petrobras.

"У чому економічний сенс того, що бразильська компанія, що добуває 2,3 млн барелів нафтового еквівалента на добу, коштує стільки ж, скільки ВАТ "ЛУКОЙЛ", ВАТ "Роснафта", ВАТ "Татнафта", ВАТ "Газпром нафта", ВАТ "Сургутнафтогаз", "ТНК-BP Холдинг" і ВАТ "НОВАТЕК" (сукупний видобуток - близько 8,4 млн барелів нафтового еквівалента на добу), не рахуючи найбільшої у світі нафтової інфраструктури? Ми не можемо знати точної зміни ціни нафти, однак думаємо, що на поточних рівнях акції російського нафтогазового сектора досить привабливі в порівнянні зі своїми іноземними аналогами", - говориться в аналітичному матеріалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua