RPG Industries SE придбала 20,79% Ferrexpo, що належали Жеваго


RPG Industries SE придбала 20,79% Ferrexpo, що належали Жеваго

Компанія RPG Industries SE ("RPGI"), власник 63,8% акцій великої вугільної компанії New World Resources N.V. (NWR, Нідерланди), придбала 20,79% акціонерного капіталу британської гірничорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, які донедавна належали українському бізнесменові Костянтину Жеваго, який в результаті скоротив свій пакет до 51%.

Як говориться в повідомленні Ferrexpo на Лондонській фондовій біржі в понеділок, RPGI запропонувала передати придбані акції NWR, що, у свою чергу, є ключовим власником OKD, a.s. - найбільшій чеській вугільній компанії з обсягами продажу вугілля в 2007 році 13,1 млн тонн, з яких 6,8 млн тонн - коксівного для сталевої галузі.

Ferrexpo уточнює, що компанія Fevamotinico S.a r.l., бенефіциаром якої є К.Жеваго, 6 жовтня продала 122 млн 364,28 тис. акцій Ferrexpo через JPMorgan Chase Bank, N.A. відповідно до укладеної у квітні кредитної угоди з цим банком під заставу 73,1% акцій гірничорудної компанії, що належали К.Жеваго.

У документі відзначається, що після виплати 17 жовтня цього року дивідендів по акціях Ferrexpo, всі пов'язані із заставою обмеження на приналежний К.Жеваго 51% пакет акцій (300 млн 198,313 тис. штук) гірничорудної компанії будуть зняті.

Ferrexpo також повідомляє, що рада директорів компанії обговорить перспективи, що виникли у зв'язку із входженням у її капітал мажоритарного власника вугільної компанії NWR.

Крім того, Ferrexpo підкреслює, що продаж не викликаний станом бізнесу компанії, що залишається фундаментально сильним. Ferrexpo нагадує, що вона тримає ліцензії на найбільші залізорудні запаси в Європі обсягом 6,5 млрд тонн, продає свою продукцію на 90% дорожче, ніж до 1 квітня 2008 року і збереже такі ціни до 31 березня 2009 року.

Компанія також має значні перспективи зростання, і всі плани щодо їхньої реалізації витримуються та повністю фінансуються, відзначається в повідомленні.

Курс акцій Ferrexpo у понеділок вранці після появи цих новин спочатку впав майже на 15% - до GBP1, однак потім злегка відіграв падіння, і зараз акції котируються за курсом GBP1,03.

Ferrexpo, ключовим активом якої є Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, з червня 2007 року котирується на Лондонській фондовій біржі. Її IPO пройшло за курсом GBP1,4, що відповідало капіталізації GBP848 млн, або $1,671 млрд за тодішнім курсом.

Потім акції компанії значно виросли в ціні - до GBP4,52, однак останнім часом їхній курс сильно впав, у результаті чого компанія була виключена з розрахунку індексу FTSE-100 найбільших компаній на Лондонській фондовій біржі. Розпочата Ferrexpo програма зворотного викупу поки не дозволила зупинити їхнє падіння.

Ferrexpo Plc. в 2007 році збільшила EBITDA на 65% - до $246,057 млн, EBIT - на 63%, до $186,935 млн, доходи - на 28%, до $698,216 млн. Її доподатковий прибуток зріс на 99% - до $160,76 млн, прибуток на акцію - на 96%, до $0,2041.

Як повідомлялося, К.Жеваго веде переговори про покупку найбільшого болгарського металургійного комбінату "Кремиковци". У цей час його компанії є великими кредиторами комбінату та працюють з ним за толлинговою схемою.

Найбільший у Центральній Європі вуглевидобувний холдинг NWR у травні цього року провів IPO на біржах Лондона, Праги та Варшави і розмістив акції на суму $2,15 млрд. Перед IPO холдинг заявляв про плани направити отримані кошти на фінансування нових проектів у Польщі та Україні, а також інвестиції у видобувні технології для підвищення виробництва в Чехії.

До IPO чеському фінансистові і мільярдерові Зденеку Бакалії належало 40% акцій NWR. Очолювана ним RPG Group придбала п'ять вугільних шахт у Чехії в 2004 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua