Світові фондові індекси знову падають


Світові фондові індекси знову падають

Різким падінням основних індексів відкрилися торги на російському фондовому ринку. Станом на 11:00 індекс ММВБ впав на 12,5%, індекс РТС опустився нижче 1000 пунктів (-8,9%). На ФБ ММВБ в лідерах зниження папери Ощадбанку (-18%), ГМК "Норильский нікель" (-17,5%), ВТБ (-17%).

Основною причиною такого значного зниження індексів акцій є негативний зовнішній фон. Так, фондові торги в США 3 жовтня закрилися пониженням основних індексів: індекс Dow Jones знизився на 157,47 пункту (-1,5%) - до 10325,38 пункту, індекс Nasdaq опустився на 29,33 пункту (-1,48%) - до 1947,39 пункту, а індекс S&P - на 15,05 пункту (-1,35%), склавши 1099,23 пункту.

Фондові торги в Японії закрилися падінням індексу Nikkei до чотирилітнього мінімуму. За підсумками торгів індекс опустився на 4,3% і склав 10473,09 пункту.

Раніше повідомлялося, що ринок акцій в Японії відкрився різким падінням вартості основних паперів на тлі побоювань погіршення ситуації в світовій економічній системі. Індекс блакитних фішок Nikkei-225 за годину після відкриття торгової сесії опустився на 321,27 пункту (-2,94%) - до відмітки в 10616,87 пункту.

Інвестори поспіхом позбавлялись від паперів практично всіх секторів - автопромислового, високотехнологічного, фінансового. Акції автоконцерну Honda Motor Corp. впали на 3%, папери виробника електронного устаткування Kyocera Corp. - на 5,6%. Серед провідних експортерів негативну динаміку продемонстрували котирування Sony Corp. (-5%) і Canon Inc. (-2,6%).

З великим песимізмом сприйняли японські інвестори прийнятий урядом Німеччини і консорціумом приватних банків план із порятунку компанії Hypo Real Estate Holding AG - банку, що веде в Германії, працює на ринку нерухомості. На підтримку ліквідності Hypo Real Estate буде виділене 50 млрд євро - на 15 млрд євро більше, ніж планувалося раніше. На цьому фоні істотно за підсумками торгів подешевшали акції компаній фінансового сектора, включаючи найбільший в Японії банк Mitsubishi UFJ Financial Group Inc., акції якого подешевшали на 9,2%, і четвертий по величині в країні банк Resona Holdings Inc. (-9,5%).

У зв'язку із зміцненням ієни по відношенню до долара помітно подешевшали акції компаній-експортерів, чия прибутковість істотно залежить від курсу національної валюти. Так, на 6,6% за підсумками торгів подешевшали акції другого в світі по величині виробника споживчої електроніки Sony Corp., а акції найбільшого в Японії виробника автомобілів Toyota Motor Co. - на 4,4%. На 7,8% за підсумками торгів подешевшали акції другого в світі по величині виробника стали Nippon Steel Corp., а цінні папери його менш крупного конкурента JFE Holdings Inc. - на 7,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua