0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Світові фондові індекси знову падають


Світові фондові індекси знову падають

Різким падінням основних індексів відкрилися торги на російському фондовому ринку. Станом на 11:00 індекс ММВБ впав на 12,5%, індекс РТС опустився нижче 1000 пунктів (-8,9%). На ФБ ММВБ в лідерах зниження папери Ощадбанку (-18%), ГМК "Норильский нікель" (-17,5%), ВТБ (-17%).

Основною причиною такого значного зниження індексів акцій є негативний зовнішній фон. Так, фондові торги в США 3 жовтня закрилися пониженням основних індексів: індекс Dow Jones знизився на 157,47 пункту (-1,5%) - до 10325,38 пункту, індекс Nasdaq опустився на 29,33 пункту (-1,48%) - до 1947,39 пункту, а індекс S&P - на 15,05 пункту (-1,35%), склавши 1099,23 пункту.

Фондові торги в Японії закрилися падінням індексу Nikkei до чотирилітнього мінімуму. За підсумками торгів індекс опустився на 4,3% і склав 10473,09 пункту.

Раніше повідомлялося, що ринок акцій в Японії відкрився різким падінням вартості основних паперів на тлі побоювань погіршення ситуації в світовій економічній системі. Індекс блакитних фішок Nikkei-225 за годину після відкриття торгової сесії опустився на 321,27 пункту (-2,94%) - до відмітки в 10616,87 пункту.

Інвестори поспіхом позбавлялись від паперів практично всіх секторів - автопромислового, високотехнологічного, фінансового. Акції автоконцерну Honda Motor Corp. впали на 3%, папери виробника електронного устаткування Kyocera Corp. - на 5,6%. Серед провідних експортерів негативну динаміку продемонстрували котирування Sony Corp. (-5%) і Canon Inc. (-2,6%).

З великим песимізмом сприйняли японські інвестори прийнятий урядом Німеччини і консорціумом приватних банків план із порятунку компанії Hypo Real Estate Holding AG - банку, що веде в Германії, працює на ринку нерухомості. На підтримку ліквідності Hypo Real Estate буде виділене 50 млрд євро - на 15 млрд євро більше, ніж планувалося раніше. На цьому фоні істотно за підсумками торгів подешевшали акції компаній фінансового сектора, включаючи найбільший в Японії банк Mitsubishi UFJ Financial Group Inc., акції якого подешевшали на 9,2%, і четвертий по величині в країні банк Resona Holdings Inc. (-9,5%).

У зв'язку із зміцненням ієни по відношенню до долара помітно подешевшали акції компаній-експортерів, чия прибутковість істотно залежить від курсу національної валюти. Так, на 6,6% за підсумками торгів подешевшали акції другого в світі по величині виробника споживчої електроніки Sony Corp., а акції найбільшого в Японії виробника автомобілів Toyota Motor Co. - на 4,4%. На 7,8% за підсумками торгів подешевшали акції другого в світі по величині виробника стали Nippon Steel Corp., а цінні папери його менш крупного конкурента JFE Holdings Inc. - на 7,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування