Shell претендує на купівлю газових активів в Україні


Shell претендує на купівлю газових активів в Україні

Англо-голландський концерн Shell, що, за чутками, вивчає придбання низки нафтогазових активів у Росії, також може претендувати на покупку газоконденсатних родовищ британської Regal Petroleum в Україні, пише The Financial Times.

За даними джерела, близького до Shell, концерн на цьому тижні зробив Regal Petroleum пропозицію про поглинання за ціною порядку 300 пенсів за акцію, оцінивши компанію в 680 млн фунтів стерлінгів ($1,2 млрд) - приблизно в 3,5 рази вище від ринку. Пропозиція повинна бути розглянута до 20 жовтня.

Regal і Shell відмовилися коментувати цю інформацію. Тим часом, британська компанія в четвер офіційно підтвердила одержання декількох пропозицій про поглинання або покупку її активів.

Прогнозованими претендентами на активи Regal видання також називає "Газпром", "ЛУКОЙЛ" і французьку групу GDF Suez.

Regal повідомила, що в цей час претенденти на покупку проводять due diligence її газових активів в Україні.

Shell у листопаді минулого року вже робила пропозицію про покупку 51% активів Regal за $410 млн і навіть підписала із британською компанією попередню угоду. Однак Shell відмовився від угоди у зв'язку зі змінами в керівництві Regal: наприкінці минулого року посади виконавчого директора і голови ради директорів компанії зайняв колишній топ-менеджер Shell Девід Грієр.

Основні активи Regal в Україні - Мехедивсько-Голотовщинське і Свиридівське газоконденсатні родовища із запасами по категорії 2Р у обсязі 169 млн барелів нафтового еквівалента. Компанія також володіє заводом з переробки власного газу і конденсату потужністю 700 тис. кубометрів газу і 200 кубометрів конденсату на добу.

Чистий збиток Regal за 2007 рік склав $22 млн.

Акціонерами компанії є C.A. Fiduciary Services Limited, що діє як довірчий власник The Timis Trust - 14,07%, Capital Research and Management Company - 11,68%, BlackRock Investment Management - 9,87%, Deutsche Bank - 5,89%, Henderson Global Investors - 4,97%, Lehman Brothers - 4,84%, Global UK Limited - 3,25% та Credit Agricole Indosuez Cheuvreux - 3,08%.

The Financial Times у серпні з посиланням на джерела повідомляла, що Shell має намір одержати великий пакет у працюючій у ХМАО нафтогазовій компанії Sibir Energy в обмін на контроль над їхнім спільним підприємством Salym Petroleum Development. Угода може бути закрита до кінця року.

У четвер газета "Комерсант" також повідомила про плани Shell щодо купівлі 50% і більше часток ТОВ "Таас-Юрях нафтогазодобування", що розробляє велике Середньо-Ботуобинське родовище в Якутії. Тим часом, Urals Energy, власник 35,33% частки "Таас-Юрях", не підтвердила досягнення домовленості з якоюсь із нафтових компаній про спільну розробку даного родовища. Джерело "Інтерфаксу" в уряді Якутії повідомило, що Shell відмовився від покупки даного активу через можливі проблеми з ліцензією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua