Індекс упав вдвічі


У четвер індекс ПФТС встановив новий мінімум за останні 13 місяців. Він опустився нижче рівня 610,2 індексного пункту, досягнутого 16 липня, і зупинився на оцінці 605,9 індексного пункту. Крім того, це майже дворазове падіння в порівнянні з історичним максимумом (1208,61), досягнутим 15 січня цього року.

Найбільші обсяги торгів пройшли з паперами "Дніпроенерго" (12,75 млн. грн.), "Дніпроспецсталі" (10,13 млн. грн.) та Ясиноватського машинобудівного заводу (7,05 млн. грн.)

За підсумками четверга серед блакитних фішок виросли акції "Мотор Січ" (на 11,36%) та "Укртелекома" (на 0,08%). У той же час впали більше інших папери "Київенерго" (на 4,93%), "Дніпроенерго" (3,41%) і Маріупольського заводу важкого машинобудування (3,23%).

У другому та третьому ешелонах виросли акції банку "Південний" (на 1,66%), "Дніпроспецсталі" (0,55%) та Ясиноватського машинобудівного заводу (0,1%), тоді як втратили в ціні папери "Ковельмолока" (на 46,15%), "Волин-цементу" (27,69%) і Донецького металургійного заводу (24%).

"На наш погляд, знаковим стане наступний, хоч і короткий, післясвятковий тиждень, - вважає директор з управління активами "ПІО Глобал Україна" Сергій Уткін. - Фондовий ринок багато в чому буде реагувати на зовнішні подразники: зміна цін на нафту, новини з іноземних майданчиків. Не залишаться без уваги й внутрішні новини - незабаром повинна розпочатися чергова сесія Верховної Ради, від якої учасники ринку очікують прийняття низки законопроектів, а також поновлення приватизаційних процесів".

Що стосується винятково політичної складової, то, на думку пана Уткіна, негативно на фондовий ринок можуть вплинути новини про можливу відставку уряду. За його словами, місяць тому учасники ринку побоювалися, що індекс ПФТС просяде до 550 пунктів, в основному - через спекулятивні настрої, але цього не сталося, і є надія, що не станеться й в останній тиждень серпня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua