ЄС та США поплутали карти


У четвер котирування українських компаній рухалися різноспрямовано на тлі різнопланових корпоративних новин.

"Орієнтація на світові тенденції знову ускладнила життя українського фондового ринку, - відзначає заступник директора з управління активами КУА Tiger Asset Management Сергій Бовтенко.- Вихід ключових показників економік ЄС та США, як і у середу, зробив взаємовиключну дію, і індекс ПФТС мав шанс закритися з незначним зростанням".

За його словами, офіційні дані щодо зниження економічного зростання в Єврозоні на 0,2% і зростання безробіття на 10 тис. у США минулому очікувані ринком і компенсовані падінням на 0,2% інфляції в Єврозоні й частково позитивними корпоративними новинами по автомобілебудуванню й фінансам США, тоді як обновлена оцінка від S&P поточної української економіки додала похмурих настроїв на ринку. Внаслідок цього за результатами торгів індекс зупинився на оцінці 637,4 індексних пункти, втративши 2,09 пункти (0,33%).

"Серед лідерів торгів за обсягами у четвер - "Дніпроенерго", чиї котирування підросли на 1% на планах ввести в експлуатацію десятий енергоблок Криворізької ТЕС до грудня, "Азовсталь" (+0,2%), що збільшила виробництво прокату й сталі в січні-липні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року й "Мотор Січ" (-4,1%), що скоротила в першому півріччі 2008 р. свій чистий прибуток в 22,8 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року", - говорить фінансовий аналітик компанії "Арт Капітал" Дар’я Терещук.

Висока волатильність на українському ринку, особливо характерна для другої половини липня - початку серпня, збережеться як мінімум до кінця місяця. "Подальшого різкого падіння не варто очікувати, хоча певне скочування по інерції може продовжитися залежно від стану світової кон'юнктури й національної економіки", - відзначає пані Терещук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
В Контексті Finance.ua
Опитування