Рубль зміцнюється до долара у широких межах валютного коридору


Рубль зміцнюється до долара у широких межах валютного коридору

На спецсесії американської валюти розрахунками tomorrow мінімальні за розміром угоди відповідають 23,88 руб./долар, що на 69 копійок нижче від офіційного курсу валюти США, установленого Банком Росії на 12 серпня.

Причиною серйозного зміцнення позицій рубля до долара на внутрішньому ринку є сильне зміцнення євро відносно американської валюти на міжнародних біржах і дії Банку Росії.

У цей час євро торгується щодо долара на рівні $1,5003, зміцнившись за день із рівня $1,4960. Зміцнення євро пов’язано із заявою члена Європейського центрального банку Клауса Лібшера (Klaus Liebscher) про те, що європейська монетарна влада продовжує уважно стежити за інфляцією в єврозоні і зі зміною позиції трейдерів, що розцінюють 3,6% зміцнення долара до євро минулого тижня як надлишкове.

Банк Росії вийшов на ринок із продажем валюти на тлі великого попиту з боку нерезидентів через політичні ризики у зв'язку з військовим конфліктом у Південній Осетії. За оцінками дилерів, у п'ятницю ЦБ продав приблизно $6 млрд., тоді як обсяг торгів доларом на ММВБ був рекордним, перевищивши $14 млрд.

Через виведення коштів нерезидентів з рублевих активів загострилася нестача рублевої ліквідності в російських учасників, тому що основним продавцем валюти, а отже, основним покупцем рублів виступав Банк Росії. У той же час, сьогоднішнє рішення Міністерства фінансів дозволити Фонду сприяння реформуванню ЖКГ розмістити 180 млрд. рублів на міжбанківському ринку повинно знизити напруженість у цій області.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Рубль зміцнюється до долара у широких межах валютного коридору» на Finance.ua - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua