Підйом фондових індексів США дає надію на те, що дно ринку вже пройдено


Підйом фондових індексів США дає надію на те, що дно ринку вже пройдено

Підйом американських фондових індексів, що почався в середині липня, хоча і не був значним, все-таки дає надію на те, що дно ринку акцій США вже було досягнуто, пише газета The Wall Street Journal.

У той же час, експерти відзначають, що на "ведмежих" ринках часто спостерігаються короткочасні і безперспективні сплески. Хоча деякі негативні фактори більше не роблять свого впливу на фондовий ринок, існує ще низка проблем, які потрібно подолати.

Напруженість на кредитних ринках зберігається, банкам і брокерським компаніям, можливо, необхідно буде залучити значні суми коштів, щоб стабілізувати свої баланси, ціни на житло продовжують падати, а ситуація в споживчому секторі як і раніше залишається складною.

У цей час підтримку ринку надає падіння цін на нафту і відновлення курсу долара США відносно євро. Обидва ці фактори сприяють збільшенню купівельної спроможності американців.

Dow Jones Industrial Average виріс на 3,6% за підсумками минулого тижня, скоротивши, таким чином, своє падіння з початку цього року до 12%.

На думку фондового стратега J.P.Morgan Securities Inc. Томаса Лі, американський фондовий ринок уже досяг свого мінімуму, і піднявся з нього на тлі падіння цін сировинних товарів. Вартість нафти знизилася за минулий тиждень на 7,9%, мідь подешевшала на 17% з моменту досягнення рекордного максимуму 2 липня.

Раніше Томас Лі заявляв про побоювання того, що високий попит з боку країн emerging markets, що збережеться, незважаючи на підвищення цін, буде підтримувати інфляцію. "Зараз ми чітко бачимо, що високі ціни на сировину негативно відбилися на рівні попиту з боку економік, що розвиваються, - відзначив він. - У результаті, можна говорити про ослаблення інфляційних побоювань".

Відновлення курсу долара відносно євро за останній місяць є ще одним оптимістичним сигналом для акцій, вважає Томас Лі.

"Бичачий" ринок неможливий в умовах слабкої валюти", - говорить експерт.

Серед факторів, що говорять на користь думки про те, що поточний підйом ринку є лише корекцією, - проблеми, що зберігаються, пов'язані з наслідками кризи на ринку нерухомості й у кредитній сфері.

Багато фінансових компаній продовжують боротися із втратами по кредитах та інвестиціях, що вкотре підкреслила слабка звітність Fannie Mae та American International Group, опублікована минулого тижня.

"Кредитування є джерелом життєвої сили для можливості розширення економіки, - відзначає головний інвестиційний стратег Strategas Research Partners Джейсон Десена Треннерт. - Доти, поки становище банків та інших кредиторів не покращиться, я б з обережністю говорив про ралі на фондовому ринку".

Статистичні дані, які будуть опубліковані на цьому тижні, покажуть зниження роздрібних продажів і збільшення споживчих цін у США в липні, прогнозують експерти, опитані агентством Bloomberg.

Роздрібні продажі, як очікується, знизилися минулого місяця на 0,1% після підвищення на 0,1% у червні. Продажі без обліку автомобілів, згідно із прогнозом аналітиків, збільшилися на 0,5%.

Міністерство торгівлі США опублікує дані про обсяг роздрібних продажів у липні 13 серпня о 16:30 мск.

У четвер у цей же час міністерство праці США оприлюднить інформацію про динаміку споживчих цін у липні. Як очікується, індекс CPI піднявся минулого місяця на 0,4% у порівнянні із червнем і на 5,1% щодо того ж місяця 2007 року.

Споживчі ціни без урахування енергоносіїв і продуктів харчування (CPI Core) виросли відповідно на 0,2% і 2,4%, прогнозують економісти.

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу США, як очікується, збільшився в червні до 62 млрд із 59,8 млрд у травні. Ці дані будуть опубліковані у вівторок о 16:30 мск.

Крім цього, на поточному тижні буде опублікована інформація про бюджет США в липні, про зміну імпортних цін, про запаси товарів на складах, а також про кількість заявок на допомогу з безробіття.

Крім того, Мічиганський університет у п'ятницю оприлюднить попереднє значення індексу довіри (що розраховується ним) споживачів до економіки США в серпні. Цей показник, як очікується, збільшився до 62 пунктів з 61,2 пункта у липні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua