Міняю діаманти на залізну руду...


Міняю діаманти на залізну руду...

На тлі порівняно низьких темпів зростання цін на діаманти окремі алмазодобувні компанії переключаються на видобуток руд різноманітних металів та інших видів ресурсів, пише The Wall Street Journal.

Австралійська Flinders Diamonds недавно почала розробляти розташовані у Західній Австралії родовища залізної руди, ціни на яку зросли пропорційно збільшенню споживання сталі. Компанія змінила свою назву на Flinders Mines Ltd., що більше відображає її нинішній профіль. Її акції виросли у ціні після заяви про це у квітні.

У липні минулого року компанію з видобутку алмазів Sierra Leone Diamond було перейменовано на African Minerals Ltd., що адекватніше співвідноситься з її діяльністю з видобутку руд металів в Африці.

Зростання цін на алмази порівняно з іншими сировинними товарами було "надзвичайно слабким", зазначає Чарльз Віндхам, засновник сайта PolishedPrices.com, на якому розраховується індекс оптової торгівлі діамантами. З початку цього року індекс практично не змінився, а порівняно з попереднім роком збільшився всього на 3,6%.

Попит на діаманти, і зокрема продажі в США, перебуває в поганому стані внаслідок загальних негативних настроїв на американському ринку. De Beers, найбільший у світі виробник алмазів, показав падіння виручки 2007 року на 3,7% - до 5,9 млрд. дол.

Нині спостерігається ситуація, протилежна тій, що була 2001 року, коли з’явилося щонайменше 60 нових алмазодобувних компаній. При цьому на розробку одного алмазного рудника потрібно від семи до десяти років, зазначає консультант із видобутку коштовного каміння Hoodless Brennan Ltd. Девід Харгривс.

Однак, попри такі тенденції, окремі великі гравці стверджують, що попит на діаманти в довгостроковій перспективі дуже сприятливий, а ціни на велике каміння гарної якості значно зросли. Канадська компанія Aber Diamond Corp., викупивши контроль над Harry Whinston Diamonds і сфокусувавши увагу на продажу високоякісного каміння у роздрібних магазинах, показала збільшення сумарної виручки на 10% за перший квартал. Це стало результатом гарних показників продажів в Азії та Європі, тому що виробництво компанії зменшилося на 31%.

De Beers очікує на зростання попиту на Близькому Сході та у таких країнах, як Китай, Індія і Росія. Цього року вона підняла ціни на каміння в середньому на 8,5%.

Rio Tinto PLC, на частку якої припадає 16% від обсягів світового видобутку алмазів 2007 року, очікує зростання цін на алмази у відповідь на "значний провал у пропозиції" цього року і припускає, що попит дещо перевищуватиме пропозицію протягом наступних десяти років.

"Видобуток алмазів - це гра на довгострокову перспективу, - наголошує Ч.Віндхам. - Ті, хто переключається з одного ресурсу на інший, зазвичай не домагаються успіху".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Міняю діаманти на залізну руду...» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua