НБУ: Отримання населенням виплат Ощадбанку СРСР в доларах зумовило підвищення гнучкості обмінного курсу гривни


НБУ: Отримання населенням виплат Ощадбанку СРСР в доларах зумовило підвищення гнучкості обмінного курсу гривни

Отримання населенням виплат Ощадбанку СРСР в дол. США зумовило підвищення гнучкості обмінного курсу гривни у II кварталі 2008 р.

Про це говориться в аналітичному звіті Нацбанку України за вказаний період. Так, раніше Мінфін перерахував на вказані цілі Ощадбанку 780 млн дол., значна частина яких пізніше була конвертовані у гривну.

"Це дозволило позитивно вплинути на інфляційні очікування, які стали одним з основних чинників прискорення інфляції", - наголошується у документі.

Згідно даним НБУ, у II кварталі 2008 р. з 12,5% до 25,4% в порівнянні з I кварталом збільшилася кількість госпсуб'єктів, що рахують обмінний курс найважливішим чинником зміни оптово-роздрібних цін. Таким чином, перехід до керованого плавання валютного курсу дозволив понизити курсовий тиск на ціни, вважають в НБУ.

Як ще один важливий антиінфляційний інструмент в II кварталі ц.р. Нацбанк називає обмеження своєї прямої участі в операціях на міжбанківському валютному ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ: Отримання населенням виплат Ощадбанку СРСР в доларах зумовило підвищення гнучкості обмінного курсу гривни» на Finance.ua - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua