Спиртзаводи перероблять зерновий неформат


Спиртзаводи перероблять зерновий неформат

Уряд придумав ще один спосіб підтримати аграріїв, чий урожай постраждав і втратив свою якість в результаті повені і несприятливих погодних умов у Західній Україні. Оскільки для ринкових гравців і держоператорів їх продукція інтересу не представляє, то попит на некондиційне зерно доручено забезпечити спиртзаводам.

МінАП України пропонує дозволити тимчасово проводити закупівлю в потерпілих від повені регіонах некондиційного зерна для переробки на державних спиртових заводах. Така пропозиція міститься в проекті Постанови КМУ "Про невідкладні заходи щодо подолання наслідків стихійного лиха (повені), що відбулося 23-27 липня 2008 р. у Вінницьких, Івано-Франківських, Закарпатських, Львівських, Тернопільських, Чернівецької областях, і забезпеченню стабільного функціонування агропромислового комплексу постраждалих регіонів", розробленого МінАП. Відповідно до пропозицій МінАгро, спиртзаводам буде дозволено за спрощеною процедурою - тобто без організації тендера - проводити закупівлю некондиційного зерна в аграріїв. При цьому сільгоспвиробник повинен надати довідку від чиновників облдержадміністрацій про регіон походження зерна та оцінку збитків. Переробка такого зерна буде проводитися на підприємствах спиртоб"єдинений Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Реалізовуватися зроблений спирт буде в першу чергу.

У державному концерні спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" говорять, що підприємство має технічну можливість переробити неякісне зерно. "Можуть переробляти зерно з перевищеним показником вологості та навіть вологу кукурудзу,- говорить перший заступник голови "Укрспирта" Ніна Гаркава.- Принциповий фактор - що переробку треба здійснити швидко, оскільки таке зерно не повинне лежати. А ми в лещатах закону про тендерні закупівлі, це лихо для нашої галузі". Вона відзначила, що закуповуване некондиційне зерно як правило дешевше, у той же час втрати при виробленні спирту з нього мінімальні. "Ми закуповуємо зерно в місцевих аграрних підприємств на умовах доставки на підприємство самим продавцем,- говорить фінансист ДП "Мартинівський спиртовий завод" (Вінницька обл.) Галина Шеповалюк.- Про ініціативу МінАгро поки не чули".

Необхідність шукати обхідні шляхи підтримки аграріїв в уряді пояснюють незговірливістю парламентаріїв - за словами Юлії Тимошенко, при внесенні змін до бюджету щодо аграрного блоку були погоджені з депутатами тільки два питання: "Вони відмовилися голосувати за все, що не Аграрний фонд і компенсації з кредитів",- заявила вона.

В 2008 р. прогнозується врожай 43 млн. т, з них дві третини припаде на фураж.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Спиртзаводи перероблять зерновий неформат» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua