Шлапак: Негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу до кінця року може становити 18-20 млрд дол.


Шлапак: Негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу до кінця року може становити 18-20 млрд дол.

В Україні негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу до кінця ц.р. може становити 18-20 млрд дол.

Про це на прес-конференції заявив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак, передає кореспондент РБК-Україна.

На думку Шлапака, інертний процес уряду зі зниження негативного сальдо зовнішньоторговельного балансу може привести до нестабільності гривні. "У зв'язку з цим Президент вважає необхідним проведенням додаткових консультацій з НБУ", - зазначив Шлапак.

За словами заступника глави Секретаріату, інфляція в Україні в 2008 р. може становити 18,5%. При цьому він зазначив, що досягти показника зростання цін на рівні 15,9%, як прогнозує Кабмін, нереалістично.

Шлапак також підкреслив, що рішення Кабміну щодо зміни порядку декларування оптово-роздрібних цін для виробників може привести до значного зростання цін на товари. Він зазначив, що підприємець у разі підвищення цін на свої товари на 1% повинен погоджувати це в багатьох різних інстанціях. "Це рішення уряду не відповідає українському законодавству. Тепер вітчизняні виробники можуть перестати співпрацювати з урядом... Такі кроки уряду можуть привести до обурень в торгових мережах і, отже, такі кроки можуть привести до значного зростання цін на товари", - сказав Шлапак.

Він також повідомив, що Президент України Віктор Ющенко закликає Кабінет міністрів переглянути політику імпорту м'яса. За словами Шлапака, на даний момент уряд імпортував в країну 230 тис. т. м'яса. "Це річний обсяг імпорту, і весь подальший імпорт здійснюватиметься за рахунок вітчизняного виробника", - сказав він.

Шлапак додав, що Президент запропонував уряду припинити власні інтервенційні операції через Держкомрезерв, і закликав збільшити підтримку вітчизняного виробника в умовах вступу України до СОТ.

Перший заступник глави Секретаріату повідомив також, що В.Ющенко планує на початку вересня провести нараду з крупними виробниками м'ясної продукції, щоб з'ясувати ситуацію, яка склалася в галузі, і знайти шляхи до її подолання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Шлапак: Негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу до кінця року може становити 18-20 млрд дол.» на Finance.ua - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua