Тріше: Ризики підвищення інфляції в єврозоні зберігаються


Тріше: Ризики підвищення інфляції в єврозоні зберігаються

Ризики підвищення інфляції в єврозоні зберігаються, заявив голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше під час прес-конференції за підсумками засідання банку, на якому було ухвалено рішення залишити базову процентну ставку на рівні 4,25% річних, повідомило агентство Bloomberg.

"Річна інфляція, імовірно, залишиться набагато вищою від рівнів, що відповідають ціновій стабільності, протягом деякого часу, - відзначив він. - Як і раніше дуже важливо уникнути появи непрямих ефектів інфляції".

"Збереження цінової стабільності в середньостроковій перспективі є основною метою ЄЦБ", - сказав Ж.-К.Тріше.

У липні ЄЦБ підвищив ставку на чверть процентного пункту - до 4,25% річних, побоюючись, що максимальна за останні 16 років інфляція приведе до підвищення зарплат службовців і змусить виробників підняти ціни на свою продукцію. Керівництво банку намагається збалансувати ризики ослаблення темпів економічного зростання і підвищення інфляції.

За словами Ж.-К.Тріше, хоча ЄЦБ у цей час не схиляється до певної зміни грошово-кредитної політики, він як і раніше дуже стурбований можливістю значного збільшення зарплат.

"Ми ніколи не приймаємо рішення заздалегідь і робимо все необхідне для забезпечення цінової стабільності", - відзначив він.

"Остання економічна статистика вказує на ослаблення темпів зростання реального ВВП у середині 2008 року, - сказав голова ЄЦБ. - Це частково було очікуваним після значного підйому економіки в першому кварталі".

На думку Ж.-К.Тріше, грошово-кредитна політика центробанку буде сприяти досягненню цінової стабільності. "Ми будемо уважно відслідковувати розвиток ситуації", - відзначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Тріше: Ризики підвищення інфляції в єврозоні зберігаються» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua