Банк Англії залишив ставку на рівні 5% річних, як і очікувалось


Банк Англії залишив ставку на рівні 5% річних, як і очікувалось

Банк Англії в четвер залишив базову процентну ставку на рівні 5% річних, повідомило агентство Bloomberg.

Це збіглося із прогнозом аналітиків.

Останній раз Банк Англії змінював процентну ставку 10 квітня цього року, знизивши її на 0,25 процентного пункту - до 5% річних.

ЦБ утримує ставку незмінною вже чотири місяці в умовах прискорення інфляції в країні та руху економіки убік рецесії.

Виробничий сектор Великобританії, будівельна галузь і сфера послуг послаблюються, у той же час падіння вартості житла в липні було максимальним за останні 25 років. При цьому згідно із прогнозом голови Банку Англії Мервіна Кінга, інфляція в країні може прискоритися і перевершить цільовий рівень центробанку, що становить 2%, більш ніж удвічі.

На липневому засіданні думки членів ради керуючих Банку Англії щодо зміни ставки розійшлися, що, вважають експерти, могло трапитися і на серпневому засіданні.

"Основне правило грошово-кредитної політики полягає в тому, що якщо ти не знаєш, у якому напрямку рухати ставку, краще не змінювати її взагалі, - відзначає економіст Investec Securities у Лондоні Філіп Шоу. - Банку необхідно буде опустити ставку в якийсь момент, але, імовірно, не цього року. Спочатку керівництво ЦБ повинно переконатися, що темпи інфляції починають знижуватися".

"Банк Англії перебуває просто в жахливій ситуації, - вважає Поль Мортімер-Лі з BNP Paribas SA у Лондоні. - Банк розривається на частині між обтяжливими перспективами економіки та обтяжливим прогнозом інфляції. У цій ситуації йому просто нема чого робити".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз темпів економічного зростання Великобританії на 2008 рік до 1,4% у порівнянні із травневим прогнозом 1,8%, на 2009 рік - до 1,1% з 1,7%.

Інфляція, на думку експертів МВФ, може прискоритися до 5% з 3,8% у червні - максимального рівня з 1997 року. М.Кінг заявляв, що темпи зростання споживчих цін у країні, імовірно, залишаться вище 3% у річному вирахуванні й у наступному році.

"Зниження ставки для того, щоб пом'якшити "посадку" економіки не має сенсу, поки інфляція залишається настільки високою, - відзначає економіст Commerzbank у Лондоні Пітер Діксон.

Базова процентна ставка у Великобританії є максимальною серед країн G7.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) оголосить рівень ставки на найближчий час о 15:45 мск у четвер.

Федеральна резервна система США в 2008 році вже чотири рази знижувала базову процентну ставку, у цілому вартість кредитів була зменшена до 2% річних з 3,5% річних на початку поточного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Банк Англії залишив ставку на рівні 5% річних, як і очікувалось» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua