Число корпоративних дефолтів в Європі почне рости


Число корпоративних дефолтів в Європі почне рости

Європейські компанії починають повідомляти про дефолти по своїх боргових зобов'язаннях через рік після того, як проблеми в сфері subprime-іпотеки США викликали кризу на кредитних ринках, повідомляє агентство Bloomberg.

Згідно із прогнозом Dresdner Kleinwort, 6-7% корпоративних позичальників Європи не зможуть погасити борги вчасно в наступному році.

Цей показник буде найбільш значним з липня 2003 року, свідчать дані Moody's Investors Service.

"Виявилося, що компанії, які рік тому могли б спокійно рефінансувати кредити, зараз не можуть зробити цього", - відзначає Енді Стоунман з MCR Corporate Restructuring у Лондоні.

Жорсткість умов кредитування та збільшення цін на сировину стали причинами найбільшого банкрутства в Європі за останні п'ять років. Минулого місяця іспанська будівельна компанія Martinza-Fadesa SA оголосила про дефолт по боргу в розмірі 5,2 млрд євро.

Крім того, у липні французький виробник горілки Belvedere SA звернувся за захистом від кредиторів.

Число британських компаній, що зіткнулися з "критичною" нестачею фінансування, підскочило торік у вісім разів, свідчать дані Begbies Traynor Group Plc.

Позичальники, які можуть залучити капітал, змушені платити майже рекордні відсотки. За даними Merrill Lynch & Co., прибутковості високоризикових облігацій, що розміщуються європейськими компаніями, виросли до 12,8% з 8,1% роком раніше.

"Ми тільки починаємо відчувати серйозний вплив фінансової кризи на європейську економіку, - відзначає економіст Moody's у Лондоні Крістін Лі. - Це всього лише справа часу, коли більші компанії відчують жорсткість умов кредитування".

Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 190 західноєвропейських компаній цього року, а підвищило - 74 компаній. За аналогічний період минулого року кількість знижених рейтингів становила 217, підвищених - 494.

За даними Bloomberg, з початку поточного року обсяг кредитів, виданих європейським компаніям, знизився майже на 50% у порівнянні з тим же періодом минулого року - до $590 млрд.

З початку 2007 року європейські банки та фінансові компанії зафіксували збитки і списання, пов'язані з ринком subprime-іпотеки, у розмірі $221 млрд, американські - $250 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Число корпоративних дефолтів в Європі почне рости» на Finance.ua - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua