МВФ знизив прогноз зростання британської економіки


МВФ знизив прогноз зростання британської економіки

Міжнародний валютний фонд знизив свій прогноз зростання британської економіки на два найближчі роки, повідомляє 6 серпня BBC News.

За прогнозом МВФ, зростання економіки Британії складе 1,4% в 2008 та 1,1% в 2009 році, у порівнянні з 1,8% на 2008 і 1,7% на 2009 рік, які МВФ прогнозував у липні. Фонд відзначив, що інфляція, що досягла 3,8%, виявилася вищою, ніж передбачалося, а інфляційні очікування ростуть на тлі уповільнення ділової активності. Це означає, що в Банку Англії мало можливостей для зниження процентних ставок, підкреслює МВФ.

Прогноз МВФ на 2009 рік значно нижчий від офіційного прогнозу британського уряду, що як і раніше вважає, що темпи економічного зростання наступного року складуть близько 2,5%, і нижчий від усередненого прогнозу незалежних аналітиків, що пророкують зростання на рівні 1,4%.

Уповільнення зростання економіки збільшить тиск на бюджет у період, коли уряд зіткнувся з його рекордним дефіцитом. За прогнозом МВФ, уряд, імовірно, порушить власні фінансові правила, оскільки дефіцит бюджету перевищить 3,5% ВВП в 2008 і 2009 роках, а державний борг перевищить 40% в 2009 році.

Фонд попередив, що уряду загрожує втрата довіри, якщо він почне занадто радикальні зміни фінансових правил. Зокрема, він попередив проти зміни ліміту 40% і рекомендував уряду дати гарантії, що він скоротить борг хоча б до цього рівня в короткостроковій перспективі.

МВФ підкреслив, що на корекцію можуть піти роки, тому що для повернення бюджету в стан рівноваги буде потрібно скорочення витрат або підвищення податків на 1% ВВП на рік до 2013 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «МВФ знизив прогноз зростання британської економіки» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua