НБУ мотивує жорсткість резервування по короткострокових позиках від нерезидентів необхідністю обмеження кредитів в інвалюті


НБУ мотивує жорсткість резервування по короткострокових позиках від нерезидентів необхідністю обмеження кредитів в інвалюті

Національний банк мотивує жорсткість із 1 серпня резервування по короткострокових позиках від нерезидентів необхідністю обмеження кредитних операцій банків в іноземній валюті.

Про це говориться в повідомленні НБУ.

Іншими цілями жорсткості резервування НБУ називає необхідність недопущення інтенсифікації короткострокових зовнішніх запозичень банків в інвалюті, а також забезпечення збалансованого функціонування валютного ринку.

"Дана постанова (№171) прийнята з метою запобігання інтенсифікації короткострокових зовнішніх запозичень банків і використання іноземної валюти в банківських операціях, пов'язаних із кредитуванням, а також для забезпечення збалансованого функціонування валютного ринку", - говориться в повідомленні.

Постанова, зокрема, передбачає збільшення в 5 разів нормативу резервування для короткострокових валютних позик, що залучаються українськими банками від нерезидентів - з 4% до 20% від загальної суми залучених коштів.

Дана норма поширюється на кредити, що залучаються в нерезидентів на термін до 183 днів включно.

Як повідомляло агентство, постановою №171 від 18 червня НБУ посилив резервування по короткострокових позиках від нерезидентів.

Документ набув чинності з 1 серпня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ мотивує жорсткість резервування по короткострокових позиках від нерезидентів необхідністю обмеження кредитів в інвалюті» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua