Електронні платежі віддали банкам


Електронні платежі віддали банкам

Відповідно до положення Національного банку про електронні гроші, їх емітентом може бути тільки банківська установа.

Відповідно до постанови Національного банку, у компаній, які займаються випуском електронних грошей, є рік на те, щоб почати роботу в нових реаліях. За цей час фінансові оператори зобов'язані або одержати банківську ліцензію, або налагодити співробітництво з банком-емітентом електронних грошей.

Партнерство з банками

"За цей рік нам треба домовитися з банком", - вирішив для себе генеральний директор компанії "Інтернет.Гроші" Олексій Гришин. Співробітництво з банківським сектором може надати переваги, в першу чергу, клієнту. Плюс - у наявності гарантій повернення грошей з електронного в реальний формат.

"Банк все-таки може гарантувати споживачеві, що він поверне ці гроші. Над фірмами немає ніякого контролю, вони закриваються, і гроші не повертаються", - пояснює глава правління компанії "Український процесинговий центр" Антон Романчук.

Банки, у свою чергу, не будуть проти нових клієнтів, оскільки технічно це питання нескладне, а прибуток у такому випадку очевидний - на банківських рахунках буде залишатися значна кількість коштів клієнтів. "Технічних проблем для власників платіжних систем ця постанова не несе", - впевнений директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем "ЕМА" Олександр Карпов.

НБУ закриє "сірі" схеми

Крім жорсткості правил емісії електронних грошей, НБУ також обмежує суму максимальної трансакції 5 тисячами гривень. Це рішення регулятор прийняв відповідно до рекомендацій Міжнародної групи з протидії відмиванню грошей FATF. Такий крок допоможе уникнути напівлегальних схем, що часто використовуються в системах електронних платежів для безконтрольного переведення коштів за кордон.

При цьому обмеження максимальної суми платежу не повинне доставити проблем пересічним клієнтам. Причина проста - в Україні великі покупки через Інтернет не поширені. "Більшість електронних трансакцій укладаються в суму 5 тисяч гривень", - говорить Гришин. Оптимістичних поглядів на новий законодавчий акт дотримується й Олександр Карпов. "Електронні гроші будуть використовуватися для своєї основної функції - для платежу, а не для "сірих" схем", - впевнений він.

Електронні гроші - платіжний засіб, що існує винятково в електронному вигляді, тобто у вигляді записів у спеціалізованих електронних системах.

Як правило, всі операції роблять через Інтернет, але є можливість використання електронних грошей і за допомогою інших засобів, наприклад, мобільного телефону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Електронні платежі віддали банкам» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua