Колишні акціонери "Сандори" заснували компанію BT Invest


Колишні акціонери "Сандори" заснували компанію BT Invest

Колишні акціонери найбільшого українського виробника соків "Сандора" Ігор Беззуб і Раймондас Туменас, виручивши 678,7 млн дол. від продажу компанії американській PepsiCo, заснували компанію BT Invest, що буде управляти їх девелоперськими та роздрібними проектами. Партнери заснували компанію BT Invest з головним офісом у Литві, що управляє активами бізнесменів, у тому числі в сфері продуктового рітейлу і девелопменту. Плановані інвестиції компанії - близько 1 млрд євро.

У цей час підконтрольна BT Invest "Пагода Інвест" будує житловий комплекс у Голосіївському районі Києва, а ще один підрозділ компанії займається готельним бізнесом. Однак основний акцент І.Беззуб і Р.Туменас роблять на роздріб. Зараз в BT Invest в Україні близько 35 земельних ділянок площею від 30 соток до 4 га і більше десяти продуктових магазинів, повідомило джерело, ознайомлене із планами акціонерів. У лютому цього року компанія придбала дві невеликі роздрібні мережі: "Райцентр" у Західній Україні і "Дикий Мед" у Криму. Колишній співвласник "Райцентру" Артур Гасюнас підтвердив, що мережа була продана BT Invest.

Як модель для розвитку роздрібного бізнесу BT Invest вибрав найбільшу в Литві мультиформатну продуктову мережу Maxima: мінімаркети (площею 500-1000 кв. м), супермаркети (1-2 тис. кв. м) і гіпермаркети (5-8 тис. кв. м), уточнило джерело. За роздрібний напрямок у холдингу відповідає Жидрунас Сімкевичус, що очолював департамент розвитку Maxima. Виконавчим директором компанії став Айварас Каралюс, що курирував вихід в Україну шведської банківської групи SEB (очолював департамент продуктів і структурного фінансування Vilniaus Bankas). А.Каралюс підтвердив, що BT Invest розвиває в Україні девелоперський і роздрібний бізнес, відзначивши, що куплені магазини у майбутньому будуть об'єднані під єдиним брендом.

"Сандора" була продана американській PepsiCo рік тому. 100% компанії були оцінені в 678,7 млн дол., по 45% належало громадянам Литви І.Беззубу і Р.Туменасу, 10% - підприємцеві Сергію Сипку. С.Сипко ще торік оголосив про створення аграрного холдингу, інвестувавши в нього близько 60 млн дол. Зараз його компанія "Інтегрована агросистема" орендує близько 3 тис. га сільгоспугідь у Миколаївській і Херсонській областях. Про плани І.Беззуба та Р.Туменаса дотепер відомо не було.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Колишні акціонери "Сандори" заснували компанію BT Invest» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua