271
Індійським банкам наказано відмовитись від мобільного банкінгу
Резервний банк Індії (RBI) закликав фінансові інститути країни призупинити використання мобільних платіжних сервісів доти, поки не будуть випущені спеціальні посібники. У повідомленні банкам RBI говорить, що в цей час він збирає та оцінює коментарі до опублікованого на сайті банку чорнового посібника з мобільних платежів.
Центральний банк повідомляє, що робота над посібником підходить до завершення, але строки виходу документа поки не повідомляються. Однак деякі кредитні установи Індії вже почали пропонувати мобільні платіжні послуги своїм клієнтам. У січні банк ICICI запустив сервіс iMobile, що дозволяє клієнтам використовувати свої слухавки для переведення коштів та оплати рахунків. У березні місцевий Yes Bank у партнерстві з Obopay представив свій мобільний p2p платіжний сервіс.
Генеральний директор RBI, А.П. Хота (A P Hota), наполегливо рекомендує банкам країни притримати свої плани із приводу розгортання мобільних платіжних сервісів до моменту виходу відповідного документа. При цьому Центробанк повідомляє, що банки можуть пропонувати своїм клієнтам такі послуги, як оповіщення про баланс на їхніх рахунках і попередження про кредитний ліміт.
У чорновому посібнику індійського Центробанку говориться про необхідність дотримання правил know your customer (KYC), а також про неприпустимість злочинної діяльності, пов'язаної з відмиванням грошей. Крім того, щоб гарантувати сумісність мобільних додатків, банки повинні підтримувати спеціальні формати повідомлень, розроблені Мобільним платіжним форумом Індії (MPFI).
За матеріалами: UABanker.net
Поділитися новиною
