Експерт: Найближчим часом можуть набути популярність клубні кредити


Експерт: Найближчим часом можуть набути популярність клубні кредити

"Клубний кредит є одним з видів міжнародних банківських кредитів, що надається позичальникові за домовленістю декількома фінансовими організаціями, так званим "клубом", у тому числі і банками, з якими позичальник має історично сформовані тривалі відносини, і передбачає поділ кредитних ризиків між ними", - розповів начальник відділу фондування і відносин з інвесторами управління міжнародного бізнесу ВАТ "Родовід Банк" Ігор Єгоренко.

За його словами, такий вид фінансування схожий на стандартний синдикований кредит, однак у клубному кредиті участь у позиці малої кількості кредиторів є результатом приватних переговорів сторін, а не синдикацією на відкритому ринку.

"У порівнянні із синдикованими кредитами обсяг клубного фінансування є порівняно невеликим, а термін у більшості випадків становить один рік", - відзначив експерт.

На його думку, клубні кредити не надто поширені в Україні. "Справа в тому, що не в багатьох вітчизняних банків є досить щільні і довгострокові відносини із закордонними партнерами, готовими надати фінансування на подібних умовах. Також залишається відкритим питання вартості самої позики, що у більшості випадків перевищує вартість ринкових транзакцій", - говорить Ігор Єгоренко. За його словами, сьогодні у зв'язку з несприятливою кон'юнктурою міжнародного ринку цей вид угод може бути затребуваний у більшій мірі, ніж у недалекому минулому, коли банки частіше використовували такі ринкові інструменти фондування як випуск єврооблігацій і синдиковані кредити.

Аналізуючи інструменти залучення зовнішніх ресурсів, експерт відзначив, що на сьогоднішній день, через обмежену ліквідність на міжнародному ринку, непевність інвесторів і кредиторів найбільш привабливими і зручними залишаються звичайні двосторонні кредити. Оскільки цей вид міжнародного фондування є найбільш простим і швидким в оформленні й у великій мірі не залежить від ситуації на відкритому ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua