НБУ зберігає наміри змінити систему функціонування валютного міжбанку


НБУ зберігає наміри змінити систему функціонування валютного міжбанку

Національний банк України (НБУ) зберігає намір внести зміни в систему функціонування міжбанківського валютного ринку і допрацював відповідну постанову, повідомив голова НБУ Володимир Стельмах на прес-конференції.

"Там було одне питання, через яке ми її (постанову) відкликали: не було урегульовано питання (продажу) дрібних сум... Ми говоримо банку: ти можеш купити ці дрібні суми за рахунок власних коштів у рамках відкритої валютної позиції, згрупувати їх, допустимо, до 2-3 млн (доларів), на скільки знайдеться покупець, і потім продати їх. Але, знову ж, продати, виходячи з курсу, що запропонував бізнесмен", - сказав він про пропоновані поправки до документа.

"Кожен покупець банку повинен бути показаний на ринку", - підкреслив Стельмах.

Як повідомлялося, НБУ вирішив змінити правила на міжбанку, щоб зробити валютний ринок більше прозорим. Пропонувалося введення обов'язкового продажу/покупки валюти, кожного із клієнтів банків на прямому міжбанківському ринку: у повній сумі і за тим курсом, що визначить клієнт.

Проти відповідної постанови виступила Асоціація українських банків (АУБ). За оцінкою АУБ, заборона внутрішніх банківських валютних операцій може привести до блокування роботи міжбанку.

У результаті Нацбанк відкликав своє рішення про зміну системи функціонування валютного міжбанку для доопрацювання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua