НБУ вирішив відкликати з реєстрації в Мін'юсті постанову про перегляд правил роботи міжбанку


НБУ вирішив відкликати з реєстрації в Мін'юсті постанову про перегляд правил роботи міжбанку

Національний банк вирішив відкликати з реєстрації в Міністерстві юстиції постанову №153 від 2 червня про перегляд правил роботи міжбанківського валютного ринку.

Про це Українським Новинам повідомив представник НБУ.

Він зазначив, що таке рішення пов'язане з наміром НБУ внести в цю постанову низку коректив технічного характеру, які не змінять суті документа.

Після внесення коректив Нацбанк планує знову передати постанову на реєстрацію в Мін'юст.

У нинішній редакції цей документ, зокрема, передбачає, що банки не зможуть, як раніше, закривати усередині себе заявки клієнтів на придбання й продаж валюти, а будуть зобов'язані виходити на міжбанк із усіма клієнтськими заявками.

Як повідомляло агентство, раніше Асоціація українських банків заявила про недоцільність зміни принципів функціонування міжбанку.

На думку АУБ, ці зміни призведуть до поглиблення дисбалансу або до повного блокування роботи міжбанку.

При цьому, як вважає асоціація, найбільше у разі набуття чинності змінам втратять клієнти банків, які подають заявки на проведення операцій купівлі-продажу безготівкової інвалюти, тому що, з одного боку, вони не одержать гарантованої можливості здійснювати операції за прозорим курсом, з іншого боку - розрахунки із клієнтами будуть затримуватися, що призведе до додаткових проблем, у тому числі з курсоутворенням і з витратами на кредитування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua