Життя в кредит не дешевшає


Життя в кредит не дешевшає

На думку експертів, до кінця поточного року кредити для фізосіб подорожчають ще на 1-2%, бензин зросте до 7 грн. за 1 л, долар підросте до 4,95, а от нерухомість перестане дорожчати.

На даний момент ставки з кредитів фізичним особам перебувають на рівні 23-24% у гривні, 15-17% - у доларах і 16% - у євро, що на 2% вище, ніж було на початку року. При цьому за п'ять місяців поточного року обсяг кредитування фізосіб виріс на 20% у порівнянні з аналогічним показником минулого року і склав 185,1 млрд. грн.

За прогнозом аналітиків "Форекс клубу", до кінця року зростаннят обсягу виданих населенню кредитів складе близько 50%, тобто темпи приросту кредитного портфеля будуть приблизно вдвічі меншими, ніж торік.

"В умовах подорожчання ресурсів на європейському ринку, для збереження доходів на рівні минулого року комерційні банки змушені піднімати процентні ставки з кредитів",- вважає керівник "Форекс клубу" Микола Івченко. При цьому, за його словами, високий рівень інфляції в сполученні із заходами щодо стерилізації грошової маси, прийнятими НБУ, приводить до зниження обсягів видаваних кредитів. Дана тенденція буде спостерігатися до кінця грудня.

За розрахунками аналітиків, до кінця 2008 р. євро буде перебувати в діапазоні $1,5-1,52/EUR1 (зараз - $1,5515/EUR1). При цьому офіційний курс євро щодо гривні буде перебувати в межах 7,28-7,37 грн./EUR1, а готівковий - 7,08-7,15 грн./EUR1. Що стосується вартості пари долар/гривня, то нещодавно проведене опитування 30 аналітиків показав, що консенсус-прогноз курсу на кінець року - 4,95 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua