0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

За американську іпотеку взялися силовики


За американську іпотеку взялися силовики

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США заарештувало вже 406 чоловік, підозрюваних у шахрайстві з іпотечними кредитами, які призвели до збитку на загальну суму $1 млрд. Серед затриманих у ході операції "Злочинна іпотека" - девелопери, агенти з торгівлі нерухомістю, іпотечні брокери.

За даними міністерства фінансів США, в 2007 р. кількість випадків шахрайства з іпотечними кредитами різко зросло ы склало 53 тис. Найпоширеніше зловживання - надання недостовірних відомостей про реальну вартість нерухомості. Міністерство юстиції заявило, що в даний момент проводиться розслідування 144 справ. Тільки в минулу середу у великих американських містах було арештовано понад 60 чоловік.

Багато хто з виявлених зловживань пов'язані з діяльністю хеджевих фондів, які активно інвестували у високоризиковий американський ринок кредитів, видаючи іпотечні кредити людям з низьким кредитним рейтингом. Кредити, імовірність неповернення яких була висока, продавалися в усьому світі у вигляді цінних паперів і користувалися попитом, оскільки потенційно могли принести великий прибуток. Різкий обвал цього ринку й спровокував міжнародну фінансову кризу.

Найгучнішим арештом стала затримка двох колишніх менеджерів хеджевих фондів банку Bear Stearns Ральфа Чоффи та Метью Тенніна, під керуванням яких перебували кошти інвесторів на $20 млрд. Слідчі стверджують: обвинувачувані запевняли інвесторів, що їх хеджеві фонди не випробовують ніяких проблем і гарантують повне та безумовне виконання зобов'язань з виплат, при цьому знаючи, що вони перебувають на межі банкрутства. Коли влітку 2007 р. фонди збанкрутували, інвестори втратилися $1,4 млрд.

Чоффі та Теннін вже фігурували в судовому позові, поданому групою інвесторів хеджевих фондів торік, серед яких був і британський банк Barclays. Він обвинувачував Bear Stearns у тому, що він ще за кілька місяців знав: фінансове становище фонду Enhanced Fund було нестабільно. Barclays стверджував, що менеджери Bear Stearns реалізували план з викачування грошей з інвесторів і використанню свого фонду в якості "сховища ризикових і неякісних інвестицій".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування