За американську іпотеку взялися силовики


За американську іпотеку взялися силовики

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США заарештувало вже 406 чоловік, підозрюваних у шахрайстві з іпотечними кредитами, які призвели до збитку на загальну суму $1 млрд. Серед затриманих у ході операції "Злочинна іпотека" - девелопери, агенти з торгівлі нерухомістю, іпотечні брокери.

За даними міністерства фінансів США, в 2007 р. кількість випадків шахрайства з іпотечними кредитами різко зросло ы склало 53 тис. Найпоширеніше зловживання - надання недостовірних відомостей про реальну вартість нерухомості. Міністерство юстиції заявило, що в даний момент проводиться розслідування 144 справ. Тільки в минулу середу у великих американських містах було арештовано понад 60 чоловік.

Багато хто з виявлених зловживань пов'язані з діяльністю хеджевих фондів, які активно інвестували у високоризиковий американський ринок кредитів, видаючи іпотечні кредити людям з низьким кредитним рейтингом. Кредити, імовірність неповернення яких була висока, продавалися в усьому світі у вигляді цінних паперів і користувалися попитом, оскільки потенційно могли принести великий прибуток. Різкий обвал цього ринку й спровокував міжнародну фінансову кризу.

Найгучнішим арештом стала затримка двох колишніх менеджерів хеджевих фондів банку Bear Stearns Ральфа Чоффи та Метью Тенніна, під керуванням яких перебували кошти інвесторів на $20 млрд. Слідчі стверджують: обвинувачувані запевняли інвесторів, що їх хеджеві фонди не випробовують ніяких проблем і гарантують повне та безумовне виконання зобов'язань з виплат, при цьому знаючи, що вони перебувають на межі банкрутства. Коли влітку 2007 р. фонди збанкрутували, інвестори втратилися $1,4 млрд.

Чоффі та Теннін вже фігурували в судовому позові, поданому групою інвесторів хеджевих фондів торік, серед яких був і британський банк Barclays. Він обвинувачував Bear Stearns у тому, що він ще за кілька місяців знав: фінансове становище фонду Enhanced Fund було нестабільно. Barclays стверджував, що менеджери Bear Stearns реалізували план з викачування грошей з інвесторів і використанню свого фонду в якості "сховища ризикових і неякісних інвестицій".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua