Кредитні спілки перестрахуються


Кредитні спілки перестрахуються

Вкладники кредитних спілок у випадку неповернення депозитів тепер можуть розраховувати на компенсацію розміром до 50 тисяч гривень.

Кредитні спілки (КС), які входять до об'єднання "Програма захисту внесків", застрахували внески своїх клієнтів. Страховиком виступила "Українська страхова компанія кредитних спілок" "УСККС". Вона застрахувала депозити "Азовської кредитної компанії", "Харківської кредитної спілки", спілки "Оберіг" і "Самодопомога". Згідно з укладеними договорами, у випадку неповернення засобів вкладники можуть розраховувати на компенсацію до 50 тисяч гривень.

"Вже укладені перших 4 пілотні договори зі спілками-членами ОКС "Програма захисту внесків". Але за нашими планами, до кінця літа будуть застраховані вкладники всіх 36 спілок (близько 30 тисяч чоловік), які входять до нашого об'єднання", - говорить керівник цієї організації Іван Вишневський. Платити за поліси будуть самі спільники із засобів від операційної діяльності - 0,6% від суми кожного внеску.

Є в програми страхування внесків та істотний недолік - дуже складний механізм реалізації. Страховим випадком, після якого можна розраховувати на компенсацію, вважається рішення суду про повернення депозиту. А це може значно завадити одержанню відшкодування. "Складний механізм повернення, - погоджується Вишневський. - Плануємо в наступному році спростити цю схему, відробивши механізм досудового врегулювання і виплат компенсацій".

Конкурент ОКС "Програма захисту внесків" - Національна асоціація кредитних спілок України (НАКСУ) - скептично оцінює перспективу створення системи гарантування внесків, побудовану на принципі страхування. "В усьому світі схема захисту внесків реалізується гарантуванням, а не страхуванням. Фонд гарантування носить накопичувальний характер, страхова ж компанія - це чийсь бізнес. Спільник платить за страховку і, якщо нічого не відбулося, гроші йдуть в кишеню конкретних людей, тоді як у фонді вони продовжують залишатися власністю спілки", - пояснює президент НАКСУ Петро Козинець. Нагадаємо, що керівництво НАКСУ наприкінці минулого року оголосило про створення фонду гарантування внесків. Максимальна сума компенсації для вкладників кредитних спілок, що входять до НАКСУ (на даний момент їх 172), становить 25 тисяч гривень.

"Українська страхова компанія кредитних спілок" "УСККС" була зареєстрована в Україні навесні 2007 року зі статутним фондом 1,09 мільйонів євро. Її засновниками стали три польські страхові компанії TUW SKOK (99,9%) і TU Zycie S.A. (0,05%) із сукупними активами 80 мільйонів доларів, а також польський страховий брокер Asekuracja (0,05%). У березні 2008 року ОКС "Програма захисту внесків" викупило 25% акцій "УСКС".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua