.Ющенко ветував закон про митний тариф


.Ющенко ветував закон про митний тариф

Президент України Віктор Ющенко повернув для повторного розгляду Верховною Радою закон "Про внесення змін до закону України "Про митний тариф України" у зв'язку з "грубим порушенням міжнародних домовленостей України, які містять його положення". Про це сказано в зверненні глави держави, опублікованому на його офіційному сайті.

Глава держави вважає, що внесені зміни є прямим порушенням Конституції. "Це порушення ст. 9 і 18 Конституцій України щодо виконання міжнародних договорів України, а також спроба відійти від зобов'язань, узятих Україною при вступі до Світової організації торгівлі і, небезпекою появи двозначної правової ситуації на догоду вузьким корпоративним інтересам", - відзначив Ющенко.

За його словами, основна мета Закону повинна полягати в тому, щоб привести ставки ввізного мита на окремі види товарів у відповідність з зобов'язаннями України перед Світовою організацією торгівлі, які узгоджувалися впродовж десятирічного переговорного процесу і вже стали частиною національного законодавства України.

"Замість цього здійснені недалекоглядні дії щоб на короткострокову перспективу відтягнути виконання наших міжнародних обов'язків", - заявив президент.

Ющенко звернув увагу, що необхідні зміни по деяких товарних позиціях (зокрема м'ясо, алкогольні і безалкогольні напої, какао-порошок, шоколад, автомобілі), відмічені в абзаці другому розділу II згаданого Закону, набувають чинності тільки з 1 січня 2009 р. всупереч державній позиції України.

"Така поведінка є неприйнятною для відповідального учасника міжнародної співпраці і безпрецедентною як в наший практиці, так і в діяльності СОТ", - сказав він.

При цьому Глава держави підкреслив у зв'язку з можливим порушенням узятих зобов'язань вже виразили Європейський Союз, Канада, Норвегія, США, Японія і ряд інших держав-членів СОТ.

"Пройшовши непростий шлях до визнання України країною з ринковою економікою, ми повинні усвідомлювати цінність наших досягнень і пам'ятати, що подібні порушення здатні призвести до застосування санкцій і підриву міжнародного авторитету нашої держави", - підкреслив Ющенко.

Нагадаємо, 3 червня ц.р. ВР встановила ставки ввізних мит на продукцію і товари відповідно до зобов'язань України у СОТ.

Зокрема, внесені зміни в закон "Про митний тариф України" в частині відновлення ставок ввізного мита на продукцію і товари, визначених графіком тарифних зборів України по товарах на 2008 р., що є невід'ємною частиною протоколу про вступ України у СОТ.

У завершальних положеннях встановлюється термін введення документа в дію - з 1 січня 2009 р., окрім ставок ввізного мита по товарних групах 01-24, які вступають в дію з дня вступу України у СОТ, за винятком товарних позицій по молоку і молочним продуктам і віноматеріалам.

До документа також внесені норми, якими передбачається коректування ставок ввізного мита на окремі товари і проводиться деталізація на національному рівні деяких товарних підкатегорій.

Відзначимо, 16 травня ц.р. Україна стала повноправним членом СОТ. Протокол про приєднання України до Марракешської угоди про створення Світової організації торгівлі був підписаний в Женеві 5 лютого 2008 р. Україна стала 152-м членом СОТ.

Згідно ст.16 Марракешської угоди про існування СОТ, кожна країна повинна забезпечити відповідність своїх законів, правил і адміністративних процедур її зобов'язанням, передбаченим угодами СОТ. З цією метою в частині законодавчого забезпечення процесу вступу України до СОТ Верховною Радою України впродовж 2002-2007 рр. в цілому було прийнято 58 законів. Деякими зобов'язаннями України передбачені певні перехідні періоди.

ВТО - міжнародна економічна організація, головне завдання якої - сприяти безперешкодній міжнародній торгівлі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua