Через маніпуляції з ПДВ держава втратила лише за місяць понад 2,6 млрд грн


Через маніпуляції з ПДВ держава втратила лише за місяць понад 2,6 млрд грн

Міністерство фінансів та ДПА викрили схеми незаконних маніпуляції з ПДВ, внаслідок яких держава лише за березень поточного року недоотримала 2 мільярди 639 мільйонів 230 тисяч гривень. Про це йшлося сьогодні на прес-конференції міністра фінансів Віктора Пинзеника та голови ДПА Сергія Буряка.

Як пояснив Пинзеник, внаслідок аналізу електронних декларацій було виявлено по всій Україні так звані "фірми-метелики", через які здійснювалися зловживання з ПДВ. Так, лише за один місяць виявлено 171 підприємство, яке в той чи інший спосіб здійснювало незаконні маніпуляції з ПДВ.

Таким чином, лише у березні поточного року широке коло підприємств усіх без винятку галузей економіки, в тому числі підприємства державного сектору, скористались сумами податкового кредиту, сформованого "фірмами-метеликами". Це фірми, які не подавали звітність або декларували незначні податкові зобов’язання, але при цьому активно виписували податкові накладні (надавали величезні суми податкового кредиту).

Також Пинзеник повідомив, найбільше "фірм-метеликів" виявлено в Києві (51), Донецькій області (34) та Дніпропетровській (30).

У зв’язку з цим, керівництво Мінфіну та ДПА доручили податковій міліції перевірити кожну із 171 фірми-порушниці, а також ті компанії, що користувалися їхніми послугами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua