Кредит по примусу


Кредит по примусу

У Росії почастішали випадки шахрайства з роздрібним кредитуванням, коли керівники підприємств примушують своїх співробітників оформляти кредити на особисті потреби, а витрачати їх на цілі підприємства. За інформацією прокуратури, жертвами такого виду шахрайства стали Ощадбанк, Юніаструм Банк, а також банки "Агропромкредит" та "Північна казна". За словами банкірів, уникнути такого шахрайства можна, посиливши перевірку роботодавців позичальників.

Вчора банк "Агропромкредит" поширив повідомлення, у якому призвав потенційних позичальників бути більш обережними й пильними при оформленні кредитів, зокрема, не оформляти кредити на себе в інтересах третіх осіб. Приводом до такого попередження послужив ріст випадків шахрайства зі споживчим кредитуванням, коли керівники компаній просять своїх підлеглих брати споживчі кредити, а отримані гроші витрачають на цілі підприємства.

Зокрема, у цей час прокуратурою центрального округу Тюмені відкрита кримінальна справа відносно генерального директора ТОВ "Інновації в реальному секторі економіки" Володимира Єгорченка, що пропонував своїм підлеглим оформляти в банках кредитні договори, а отримані гроші передавати йому. При цьому пан Єгорченко завіряв працівників, що кредити будуть погашатися за рахунок підприємства. За даними прокуратури, від дій Володимира Єгорченка за період із грудня 2003-го по червень 2006 року постраждали Ощадбанк, Юніаструм Банк, банки "Агропромкредит" та "Північна казна". Загальний розмір викрадених коштів, за твердженням прокурорів, склав більше 32 млн руб. Вчора в перерахованих вище банках відмовилися назвати конкретні втрати.

"На ринку всім відомо, що частина кредитів під заставу житла й автомобілів може йти на бізнес. Це підвищує ризики по виданому кредиті", - говорить старший віце-президент Московського банку реконструкції й розвитку Альберт Звеьоздочкин. За його словами, з подібною підміною боротися можна: для цього потрібно адекватно оцінювати позичальників та їхніх роботодавців, а саме що із себе представляє компанія, який в неї фінансовий стан і кредитна історія. "Сумнівним і знову створеним фірмам складніше взяти кредит у банку на розвиток бізнесу, тому що потрібна яка-небудь застава під нього, наприклад, нерухомість. Дістати кошти банку, використовуючи своїх співробітників, звичайно, простіше", - погоджується виконавчий директор банку "Уралсиб" Ілля Філатов.

"Якщо говорити про нецільові споживчі кредити, то банки не відслідковують, куди позичальник направляє отримані по кредиту гроші, - відзначає директор департаменту роздрібного бізнесу Московського кредитного банку Людмила Салигіна. - Основні критерії при ухваленні рішення по видачі кредиту - це платоспроможність і благонадійність клієнта". За словами пані Салигіної, виявити, що позичальник передасть кошти третім особам, складно, однак, на її думку, "якщо клієнт бере гроші по примусу або під тиском, це може бути виявлено, і послідує відмова за заявкою".

"Позичальникам потрібно бути більше відповідальними й знати, що кредити, які вони беруть, однаково будуть повертати тільки вони, а не їхні роботодавці", - попереджає директор департаменту роздрібного бізнесу банку ВТБ 24 Георгій Горшков. У той же час заступник голови правління банку "Російський стандарт" Євгеній Туткевич думає: "Перспективи розвитку такого виду шахрайства невеликі. Більшість людей зараз у стані оцінити, що вони приймають на себе зобов'язання по позиках, і навряд чи підуть на угоду по примусу".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua